Ordu'da hasta 7 kişiye umut oldu

Ordu Devlet Hastanesi'nde yatan iki çocuk annesi Selime Akçay'ın (49) tümör nedeniyle beyin ölümü gerçekleşti. Hekimler hastanın ailesi ile görüştü. Hasta için bu durumdan sonra tıbben yapılacak bir şey olmadığını aktaran doktorlar, "Bu zamana kadar siz b

Bölgesel 03.11.2010, 10:11
Ordu'da hasta 7 kişiye umut oldu

Ordu Devlet Hastanesi'nde yatan iki çocuk annesi Selime Akçay'ın (49) tümör nedeniyle beyin ölümü gerçekleşti. Hekimler hastanın ailesi ile görüştü. Hasta için bu durumdan sonra tıbben yapılacak bir şey olmadığını aktaran doktorlar, "Bu zamana kadar siz bizden hasta için bir şeyler istediniz, biz de elimizden geleni yaptık. Şimdi biz sizden bir şey istiyoruz, organ bağışı yapar mısınız?" talebinde bulundu.

Hasta yakınlarının bu talebe olumlu cevap vermesi ile tahliller yapıldı. Organların Samsun, Erzurum, Çorum ve Ankara'daki hastalar ile uyuştuğu görüldü. Ankara'dan Samsun'a havayolu ile gelen ekip, ilk ameliyatı yapıp aynı yolla geri döndü. İkinci ekip ise gece görüş özelliği olan sahil güvenliğe bağlı helikopter ile geldi. 19 Eylül Stadı'na inen helikopter, organı alarak ihtiyaç sahibine götürdü.

Selime Akçay'ın kardeşi Sefer Aktepe, "Böyle bir kaybı yaşamak çok acı. Ama bence imkanı olanlar başka hastaları düşünerek organ bağışı yapmalı. Onların sağlıklarına kavuşacaklarını düşünerek böyle bir şeye vesile olmakta tereddüt yaşamamalı" dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (1)
kuzey yıldızı 9 yıl önce
organ bağışı tüm dünyada çok etkin..ama nedense türkiye de çok fazla yaygın değil..organ bağışını yaygınlaştırmak gerek...başka bedenlere can vermek yada onlara yaşamak için sebep olmak ne kadar büyük bir sevaptır...bunuda düşünmek lazım...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@