Ordu'da el emeği göz nuru eserler bu sergide!

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) Ünye şubesinde eğitim gören kursiyerlere ve öğretmenlere ait eserlerin yer aldığı yılsonu sergisi açıldı.

Ordu'da el emeği göz nuru eserler bu sergide!

Ordu'da ORMEK, birçok ilçede vatandaşların bilgi ve beceri yönünü geliştirmelerine, ev ekonomilerine katkı sağlamalarına yönelik faaliyetlerine devam ediyor.

Birçok alanda eğitimler veren ORMEK yılsonu sergisi Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı protokol üyeleri kursiyerler ve vatandaşların katılımı ile açıldı.

Ordu'da el emeği göz nuru eserler bu sergide!

Başkan Güler: “ORMEK’leri 19 ilçemizde yaygınlaştırmak istiyoruz”

Ünye’de açılan sergide konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ORMEK'leri 19 ilçede yaygınlaştırmak istediklerini söyledi. Sadece Ünye’de 50 bini aşkın kişiye meslek ve sanat eğitimleri verdiklerini belirten Başkan Güler, “Hangi meslekte uzmanlık kazanmak istiyorsanız 8 kişiyi toplayıp bize başvurun. Bu imkanların biz size sağlayalım” dedi.

Serginin en ilgi çeken kısmı ise el sanatları teknolojisi rölyef öğretmeni Kader Aşçı’nın öğrencilerinden çıktı. Seher Beşli, torununun resminin çalışmasını bizzat torununun saçını kullanarak rölyef yaptı ve ilgi çeken bir çalışma ile dikkatleri çekti. Bir diğer çalışma ise 72 yaşındaki Hacer Alparslan’a ait ışıklı bir rölyef çalışması oldu. Rölyef öğretmeni Kader Aşçı ise evlendiğinde çeyiz olarak kullandığı sehpayı sanat eserine dönüştürdü.
17 farklı branşta beğeniye sunulan sergi, 2 gün açık kalacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler