7m


7m

hyundai

Ordu TMO rekora koşuyor

Fındığını TMO'ya vermek isteyen üreticiler gün alabilmek için TMO'ya yöneldi. Yetkililerden alınan bilgiye göre, TMO'dan gün alan üreticilerin aldığı randevu karşılığında TMO'ya teslim etmesi gereken fındığın 12 Eylül itibariyle 330 bin tona ulaştığı beli

Bölgesel 13.09.2008, 16:55
Ordu TMO rekora koşuyor

Fındığını TMO'ya vermek isteyen üreticiler gün alabilmek için TMO'ya yöneldi. Yetkililerden alınan bilgiye göre, TMO'dan gün alan üreticilerin aldığı randevu karşılığında TMO'ya teslim etmesi gereken fındığın 12 Eylül itibariyle 330 bin tona ulaştığı belirtildi.

TMO bu rakamın 14 bin 680 kilosunun alımını gerçekleştirip deposuna koydu ve parasını da peşin olarak ödedi. Geriye kalan 318 bin ton fındığın yüzde 16'sı Eylül, yüzde 25'i Ekim, yüzde 12'si Kasım, yüzde 27'si Aralık, yüzde 16'sı Ocak ve yüzde 11'i Şubat ayında TMO'ya teslim edilecek.

Bu yıl fındık rekoltesinin yaklaşık 750 bin ton olacağı, TMO'dan alınan 330 bin tonluk randevunun bir rekor olduğu belirtiliyor.


Yorumlar (2)
zaferiks 14 yıl önce
eee TMO ya akın ediyler .ediylerde ne oliy aynı hızla başı eğik geri dönn.yeter MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİNİ ÇIKARANLAR .millet isyan etcek yakında sokaklarda yürüyemiyeceksiniz.
karsiyanlal 14 yıl önce
fındık alımları bittikten sonra oy rekoltesindeki düşüklük başlayacak ilk göstergesi yerel seçimler olacak olan oy rekoltesindeki düşüş göstergesi hükümetin bundan sonraki davranışları ve üreticiyi tücaara mahküm etmekteki ısrarına göre belirlenecektir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@