Ordu-Giresun Havalimanı 2014'te bitiyor.

 İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin tarafından açıklanan Ordu-Giresun Havalimanı'nın 2014 yılında biteceğini, bu kez Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Başbakan Erdoğan, AK Parti'nin Ankara'daki istişare toplantısında konuştu. Kızılcahamam'da yapılan t

Bölgesel 05.11.2012, 15:42
Ordu-Giresun Havalimanı 2014'te bitiyor.

 İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin tarafından açıklanan Ordu-Giresun Havalimanı'nın 2014 yılında biteceğini, bu kez Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.

 Başbakan Erdoğan, AK Parti'nin Ankara'daki istişare toplantısında konuştu. Kızılcahamam'da yapılan toplantıda, Başbakan Erdoğan Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılış tarihinide verdi.

 Erdoğan, Ordu-Giresun Havalimanın 2014 yılında biteceğini söyleyerek, "Dünya'da ikinci, Türkiye'de ise ilk olan deniz doldurularak yapılan Ordu-Giresun Havalimanı'nı inşallah 2014 yılında tamamlayacağız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (4)
özgür ergül 8 yıl önce
Denizi doldurarak yaptığınız ilkleri görüyoruz.. İnsanları kandırmayı bırakın
A. Nevzat Doğru 8 yıl önce
60 Km ilerde çok güzel ve büyük Samsun Çarşanba havaalanı var , bu tamamen paranın çöpe atılmasıdır. Ayrıca Ünyede THK için yapılmış pist fındık kurutma , inek otlatma için kullanılıyor ? Günah değil mi ? Tüysüz yetimin rızkını yalan yere toprağa gömmek.
Haluk Keleş 8 yıl önce
Trabzon'lular ve Samsun'lular Ordu ve Giresun'a yatırım yapılmasını hiçbir zaman çekemediler ve çekemiyorlar. A. Nevzat Doğru Bey, 60 km ileride Havaalanı olduğunu söylemiş, neredeymiş bu havaalanı ben çok merak ettim şimdi. Ordu Şehir merkezinin Samsun Çarşamba Havaalanına uzaklığı 145km'dir. Yasal hız sınırları içerisinde yaklaşık 2 saatte ulaşılabilmektedir. Aynı şekilde Giresun Şehir merkezinin Trabzon havalimanına uzaklığı 140 km'dir ulaşım yaklaşım 2 saat sürmektedir. Tabi hususi araba ile yapılan seyahatlerde bu süre geçerlidir. Otobüsle seyahat 3 saat sürmektedir.
Haluk Keleş 8 yıl önce
Asıl Trabzon'da yapılan EYOF adına bir sürü atıl yatırım var bir sürü spor kompleksi yapıldı Merkez ve diğer ilçelere acaba şimdi hangisi aktif olarak kullanılıyor bunların Trabzon'lulara ne faydası var. Şimdi'de siz Akyazı'yı dolduruyorsunuz hemde ne için Stadyum için bu ülkenin başka birşeye ihtiyacı yokmuş ta Stadyuma ihtiyacı varmış. Asıl Trabzon'da yapılan paranın denize dökülmesidir. Siz Akyazı'yı doldurunca birşey yok biz Ordu'lular ve Giresun'lular havalimanı yapınca günah oluyor. Kusura bakma Trabzon biz ne Gümüşhane'yiz ne Bayburt ne de Rize ki size minnet edelim. *Ordu-Gire

Gelişmelerden Haberdar Olun

@