Onlar artık eğitimli temizlikçiler

Giresun’da 18 kursiyer kadın Ev ve Kurum Temizliği kursunu tamamladı.

Onlar artık eğitimli temizlikçiler

Giresun’da 18 kursiyer Ev ve Kurum Temizliği Kursu'nu tamamladı. 


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen Kayıtlı İstihdamın Teşviki-II Hibe Programı kapsamında Hayat Boyu Eğitim ve Kişisel Gelişim (HEGEM) Derneği’nin “Modern Köleliğe Son” adlı projesiyle 18 kişi ev ve kurum temizliği eğitimini tamamladı. HEGEM Başkanı Dr. Rahman Çakır, “Modern Köleliğe Son” projesi kapsamında açılan “Ev ve Kurum Temizliği” kursuyla ilgili verdiği bilgide "Yapılan araştırmada, ev hizmetlerinde çalışan kadınların yüzde 88'inin temizlik işine ilişkin herhangi bir eğitim almadığını göstermiştir. Biz de proje kapsamında ev temizliği yapan kadınların MEB'in standartlarına uygun olarak "Ev ve Kurum Temizliği" eğitimi almaları için 208 saat süreli kurs düzenledik. Kursu Giresun Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol yaparak Giresun Halk Eğitimi Merkeziyle işbirliğinde açtık. 18 kursiyer kadın kursu başarıyla tamamladı. Kursa gelen kadınlarla görüştüğümde temizliği tekniğine uygun olarak yapmadıklarını fark ettiklerini ve yeni pek çok şey öğrenmekte olduklarını ifade ettiler. İnanıyorum ki her bir kursiyer kurs bitiminde öğrendiklerini evlerinin yanında profesyonel hayatlarına da taşıyarak ailelerine ekonomik yönden katkılar sağlayacaklardır" dedi.

Çakır, Ev ve Kurum Temizliği Kursu'nu tamamlayarak mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan kursiyerler konaklama işletmelerinde, ev ve kurum hizmetlerine ve sosyal hizmetlerine yönelik tüm kurum ve kuruluşlarda, danışma ve temizlik şirketlerinde çalışabileceklerini de belirtti.

Onlar artık eğitimli temizlikçiler

Onlar artık eğitimli temizlikçiler

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler