banner518

Önemli hamsi uyarısı!

Kocaman Balıkçılık Yönetim Kurulu Başkanı, Osman Kocaman önerilerde bulundu.

Bölgesel 06.09.2018, 20:54
Önemli hamsi uyarısı!

Kocaman Balıkçılık Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kocaman yaptığı açıklamada, hamside geçici av yasağını uygulanmasını önerdi.

Kocaman, "Bu yıl hamsi bol ancak, Marmara'daki hamsi Türk halkının yemediği boyda, avlanmanın yasak olduğu 9 santimden küçük." dedi. Kocaman yenilebilir boyda balık avlamak için çok fazla balığın telef edildiğini söyledi.

"HAMSİ BOL AMA KÜÇÜK"

Av sezonunun 1 Eylül'de başaldığını ve bu yıl hamsinin bol olduğu belirten Kocaman, hamsinin bol ve ucuz olması için 1 aylık av yasağının gelmesi gerektiğini ve ayrıca bunun için bakanlıkla görüştüklerini söyledi.

Kocaman sözlerine şöyle devam etti, "Av yasağı gelirse balık Ekim, Kasım ve Aralık ayında büyüyecek şu anki boyunun iki misline gelecek. Ekonomik fiyattan halkımız bunu bol bol yiyecek. Şu anda bu balığı tutarsak hem balıkçı kazanamayacak, hemde balık telef olacak." dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (3)
Can 2 yıl önce
Katılıyorum bence 2 sene balıkçılara maaş verilip av yasağı olması lazım yoksa karadeniz bitmiştir
erdi 2 yıl önce
doğru tesbit balık satanları görüyoruz 10 kasa balık satıyorsa 10 kasa yavru balık secılıp cöpe atılıyor 10 yavru demek 20 kasa büyük balık demek 3 kuruş para ıcın balık katlıamına son verılsın
Buduncu 2 yıl önce
Ucuz balık tadıyoruz.böyle iyi.avlanmaya devam.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@