Okul olmayınca sağlık ocağına taşındılar!

 Trabzon’un Tonya İlçesi Hoşarlı Köyünde minik öğrencilerin ısınma sıkıntısı tepkilere neden oldu. İlköğretim Okulu öğrencileri fazla olunca anasınıfı öğrencilerinin köyde bulunan eski bir sağlık ocağına taşınması kararı alındı. Öğrenciler kötü kış koşull

Okul olmayınca sağlık ocağına taşındılar!

 

Trabzon’un Tonya İlçesi Hoşarlı Köyünde minik öğrencilerin ısınma sıkıntısı tepkilere neden oldu. İlköğretim Okulu öğrencileri fazla olunca anasınıfı öğrencilerinin köyde bulunan eski bir sağlık ocağına taşınması kararı alındı. Öğrenciler kötü kış koşulları nedeniyle okulda kalorifer olmadığı için elektrikli soba ile ısınmaya çalışıyorlar.

Sağlık ocağında eğitim gören öğrenciler ile ilgili açıklama yapan KESK Eğitim Sen Trabzon Şube Başkanı Muhammet İkinci ise, “AKP hükümetinin 4+4+4 sistemi ile okullarımızı ne hale getirdiğine dair çok çarpıcı bir örnektir. Gerekli alt yapı oluşturulmadan atılan adımların sonuçları ortada. Kalorifer sistemi olmayan ve gerekli ısı yalıtımından yoksun bir ortamda eğitim yapılmaya çalışılmaktadır. Hükümetin yoksul halk çocuklarına reva gördüğü eğitim ortamı bu. Merak ediyorum kendi çocuklarının böyle bir ortamda eğitim almalarına razı olurlar mı? Bu tablonun açıklaması mümkün değildir. Bu koşullarda anaokulu öğrencilerini tutmak hastalıklara davetiye çıkarmaktır. Hiç kimsenin çocuklarımızın sağlıklarını tehlikeye atmaya hakları olmasa gerektir. Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlülüğü ivedilikle sorunu yerinde inceleyerek çocukların sağlıklı koşullarda, sıcak bir ortamda eğitim almalarını sağlamalıdır. Eğitim Sen olarak konunun takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET KÜÇÜK
MEHMET KÜÇÜK - 7 yıl Önce

Trabzonu bu duruma siyasiler getirmiştir.Meclideki vekillerimiz bu haberi okuyunca yüzleri kızarmış.Bu vekiller hangi yüzle bizim karşımıza gelip oy isdeyecekler.Bu gün tbmm olan vekillerimize oy vermiyeceğim.Bu vekiller sadece konuşuyor ,trabzon halkını kandırıyor.

Mehmet Arslan
Mehmet Arslan - 7 yıl Önce

Hoşarlı köyüne okul yapılması konusunda çalışmalar son aşamaya gelmiştir.Zannediyorum Eğitim Sen yetkilileri bu durumu öğrendikleri için kendilerine pay çıkarma hevesine kapıldılar;bakın biz haber yaptık okul yapılması süreci başladı...Siz Cumartesi tatilteyken Trabzon milli eğitim Müdürü Hoşarlı’da Yer keşfindeydi..13.01.2013.Bir gün sonra bir yerel gazeteye haber servisi yaptınız.Belli ki durumdan kendinize pay çıkartma telaşındasınız,yoksa Hoşarlı’yı ve çevre köyleri çok düşündüğünüzden değil. Ismarlama fotoğraf ve eksik bilgilerle kamu oyunu yanıltmak eğitimcilere yakışmaz.Eğitim sen şube başkanı Hoşarlı’daki okula bizzat gidip durumu gördü mü?? Gitmişse çıkıp açıklasın lütfen..Hoşarlı ilköğretim okulu geçmiş yıllarda fen liseleri,A

SIRADAKİ HABER