7m

7m

hyundai

tamfinans

Of'ta mahkum ailelerine destek

Trabzon’un Of İlçe Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen proje ile ilçede ikamet eden kader mahkumlarının ailelerine devletin sıcaklığı ve şefkati gösterilerek her türlü ihtiyaçları gideriliyor.Yapmış olduğu bir çok proje ile Yetim Öksüzlere, Engellile

Bölgesel 29.01.2012, 12:02
Of'ta mahkum ailelerine destek

Trabzon’un Of İlçe Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen proje ile ilçede ikamet eden kader mahkumlarının ailelerine devletin sıcaklığı ve şefkati gösterilerek her türlü ihtiyaçları gideriliyor.

Yapmış olduğu bir çok proje ile Yetim Öksüzlere, Engellilere, yaşlılara ve Yardıma muhtaç vatandaşlara her türlü desteği veren Of Kaymakamı Tuncay Sonel ’Yoksullarla Dayanışma Haftası Etkinlikleri’ kapsamında Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in “kendisine bir çok kader mahkumlarından mektuplar geldiğini ve ailelerinin zor durumda olduğu” sözlerinden

esinlenerek kendisinin ilçeye döner dönmez kader mahkumlarının ailelerinin belirlenerek gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi.

Yapılan çalışmalar sonrası tespit edilen 27 aileye ziyaretler yapılarak ailelerin durumları tespit edildi ve ihtiyaçlı olanların sorunları hızlı bir şekilde çözüldü.

Ziyaretler kapsamında Aşağı Kışlacık köyünde karı koca yaşayan ve oğlu kader kurbanı olan 86 yaşında ki Salih dede ile 82 yaşındaki Zeliha ninenin evine konuk olan Of Kaymakamı Tuncay Sonel, “Yetim ve öksüzleri sevindirmek, engellilere sahip çıkmak, kimsesizlerin ve özellikle de yaşlıların gönlüne girmek çok önemlidir.

Anne babanıza nasıl davranılmasını istiyorsanız sizde onlara öyle davranmalısınız” diyerek, kendilerine kader kurbanı vatandaşlarımızın ailelerine ulaşma noktasında ışık tutan Diyanet İşleri Başkanı sayın Mehmet Görmez’e teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zeliha ninenin kuzineli sobasında pişirilen kestaneler afiyetle yenilirken, hayatla ilgili anlattıkları ibretle dinlendi.

Ayrılış esnasında Kaymakam Sonel, Zeliha nineye telefon numarasını yazıp vererek ne ihtiyacı olursa hiç çekinmeden arayabileceğini, kendisinin de bir evladı olduğunu ve zaman zaman ziyaretine gelerek hayatla ilgili sohbetleri yapmaya devam edeceklerini söyledi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@