Of'ta kaymakamdan öğrencilere ziyaret

Trabzon'un Of ilçe Kaymakamı Eren Arslan ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelerek ilçede eğitim veren liselerin yurtlarında kalan öğrencilerin konuğu oldular.Of Solaklı Anadolu Lisesi, Taşhan Sağlık Meslek

Bölgesel 12.12.2014, 15:43
Of'ta kaymakamdan öğrencilere ziyaret

Trabzon'un Of ilçe Kaymakamı Eren Arslan ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelerek ilçede eğitim veren liselerin yurtlarında kalan öğrencilerin konuğu oldular.

Of Solaklı Anadolu Lisesi, Taşhan Sağlık Meslek Lisesi, Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Endüstri ve Teknik Lisesi ile Denizcilik Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören öğrencileri kaldıkları yurtlarda ziyaret eden Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu "Geleceğin Türkiye'si sizler sayesinde çok daha iyi yerlere gelecek" diyerek öğrencilerle sohbet etti.

487 öğrencinin kaldığı yurtlarda her akşam düzenli olarak etüt programı uyguladıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu "Ofumuzun ve ülkemizin geleceği için eğitim vermiş oldukların destekten dolayı sayın Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımızı şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Öğrencilere gelecekle ilgili nasihatlerde bulunan Of Kaymakamı Eren Arslan “Ailenizden uzak bir şekilde bu eğitim yuvasında yapmış olduğunuz fedakarlıkları fırsata dönüştürmeniz lazım. Bence diğer öğrencilere göre avantajlısınız. Bunu nerden biliyorum. Ben de sizin gibi yatılı okulda okudum. Hem daha disiplinli oluyorsunuz hem daha iyi çalışma ortamlarını kendinize oluşturuyorsunuz. Bu da sizleri girecek olduğunuz sınavlarda ve hayatta daha başarılı yapıyor. Burada çok farklı yerlerden gelerek bir topluluk oluşturdunuz. Birbirini tanıma fırsatınız oldu. Burada geçirdiğiniz zamanı hem kendiniz hem aileniz için bir gurur tablosuna dönüştürmeniz lazım.Bunu yapabilecek kapasite ve azim sizlerde fazlasıyla var.Bu ülkenin her kademesinde ileride sizler olacaksınız.Hem ilim alanında hem ahlak alanında kendinizi geleceğe ne kadar düzgün hazırlarsanız, ülkemizin ve dünyanın daha iyi daha yaşanılır, sevginin, huzurun, barışın, mutluluğun hakim olduğu bol kazançlı ve bereketli ortamlara katkı sunmuş olursunuz” ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@