banner491

O Karadeniz'in tek aslanı değil!

Karadeniz Bölgesi'nin tek hayvanat bahçesi olma özelliğini taşıyan Samsun Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde dört yıldır yalnız yaşayan altı yaşındaki aslana Antalya Hayvanat Bahçesi'nden 2.5 yaşında arkadaş getirildi.Hayvanat Bahçesi Müdürü Nurha

O Karadeniz'in tek aslanı değil!

Karadeniz Bölgesi'nin tek hayvanat bahçesi olma özelliğini taşıyan Samsun Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde dört yıldır yalnız yaşayan altı yaşındaki aslana Antalya Hayvanat Bahçesi'nden 2.5 yaşında arkadaş getirildi.

Hayvanat Bahçesi Müdürü Nurhan İşler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Samsun Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nin beş yıl önce kurulduğunu, buradaki aslanın da dört yıldır yalnız olduğunu söyledi.

Antalya Hayvanat Bahçesi'nden, yeleli Anadolu koyunu karşılığında 2.5 yaşındaki Afrika aslanını takas ettiklerini belirten İşler, ''Karadeniz'in tek aslanının'' yalnızlığının da sona erdiğini ifade etti.

Türkiye'de Hayvanat Bahçeleri Birliği oluşturma çabalarının devam ettiğini belirten İşler, ''Bu birliktelik çerçevesinde hayvanat bahçelerinde eksik olan hayvanların karşılıklı tamamlanması için takas yapılıyor. Bursa Hayvanat Bahçesi'nden de babun maymunu ailesi getireceğiz. Biz de onlara elimizde fazla olan hayvanlarımızdan birini göndereceğiz. Bu şekilde karşılıklı takaslar yapılarak vatandaşların daha çok hayvan çeşidi görmesini amaçlıyoruz'' diye konuştu.

Hayvanat bahçesinde hayvan sayısının arttığını ifade eden İşler, sanem dağ keçisinin iki, ala geyiklerin de üç yavru dünyaya getirdiğini bildirdi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
seffah
seffah - 9 yıl Önce

Pazar günü de Trabzona gelecek bi tane ama ehlilşecek büyğünün elini öpecek.. kısacası kedi olacak öyle gidecek..

sametkadirli
sametkadirli - 9 yıl Önce

trabzonumuzda hayvan görmek istiyorsan ormanlara gidicen :)) doğal hayvanat bahçesi :)

SIRADAKİ HABER

banner441