banner536

banner526

banner513

O isimler serbest bırakıldı!

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin İstanbul’daki dava kapsamında haklarında çıkarılan yakalama kararı ardından Trabzon’da tutuklanan Zeynel Abidin Yavuz ve Osman Hayal, davanın görüldüğü mahkemece ifadelerinin alınması

Bölgesel 09.01.2014, 13:33
O isimler serbest bırakıldı!
AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin İstanbul’daki dava kapsamında haklarında çıkarılan yakalama kararı ardından Trabzon’da tutuklanan Zeynel Abidin Yavuz ve Osman Hayal, davanın görüldüğü mahkemece ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.
 
Trabzon Adliyesi’ne salı günü sevk edilen ve nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Bahçecik E Tipi Kapalı Cezaevi’ne konulan Zeynel Abidin Yavuz ile Osman Hayal’in ifadeleri, sanıkların görüntülü olarak sorgu ve işlemlerinin yapılmasını sağlayan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından alındı. 
 
TUTUKSUZ YARGILANMAK ÜZERE SERBEST BIRAKILDILAR
 
Dün saat 18.00 sıralarında ifade veren Osman Hayal ve Zeynel Abidin Yavuz, ifadelerinin alınmasının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Hayal ve Yavuz’un, maddi imkanlarının yetkersizliği nedeniyle İstanbul’daki duruşmaya katılamadıklarını söyledikleri belirtildi.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@