banner491

O isimler serbest bırakıldı!

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin İstanbul’daki dava kapsamında haklarında çıkarılan yakalama kararı ardından Trabzon’da tutuklanan Zeynel Abidin Yavuz ve Osman Hayal, davanın görüldüğü mahkemece ifadelerinin alınması

O isimler serbest bırakıldı!
banner455
banner432
AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin İstanbul’daki dava kapsamında haklarında çıkarılan yakalama kararı ardından Trabzon’da tutuklanan Zeynel Abidin Yavuz ve Osman Hayal, davanın görüldüğü mahkemece ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.
 
Trabzon Adliyesi’ne salı günü sevk edilen ve nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Bahçecik E Tipi Kapalı Cezaevi’ne konulan Zeynel Abidin Yavuz ile Osman Hayal’in ifadeleri, sanıkların görüntülü olarak sorgu ve işlemlerinin yapılmasını sağlayan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından alındı. 
 
TUTUKSUZ YARGILANMAK ÜZERE SERBEST BIRAKILDILAR
 
Dün saat 18.00 sıralarında ifade veren Osman Hayal ve Zeynel Abidin Yavuz, ifadelerinin alınmasının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Hayal ve Yavuz’un, maddi imkanlarının yetkersizliği nedeniyle İstanbul’daki duruşmaya katılamadıklarını söyledikleri belirtildi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner441

banner472