Nusaybin'de 10 çocuk gözaltında

 MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde okul camını kırıp, taşlarla yolu kapatıp, polislere havai fişek ve motoloflarla saldıran çocuklara polis müdahale ederek 10 kişiyi gözaltına aldı.  Nusaybin Emniyet Müdür Yardımcısı Cem Koray, yaptığı anonslarda çocukları ki

Bölgesel 29.09.2012, 18:05
Nusaybin'de 10 çocuk gözaltında

 

MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde okul camını kırıp, taşlarla yolu kapatıp, polislere havai fişek ve motoloflarla saldıran çocuklara polis müdahale ederek 10 kişiyi gözaltına aldı.

  Nusaybin Emniyet Müdür Yardımcısı Cem Koray, yaptığı anonslarda çocukları kimlerin yönlendirdiğini bildiklerini belirterek, "Aileler lütfen bu çocukların içinde çocuklarınız varsa çocuklarınızı alın. Bu çocukların geleceğini lütfen düşünün, yaptığınız bu faaliyetler size ve çevrenize zarar getiriyor"Nusaybin'in Abdulkadir Paşa Mahallesi Şirin Bulvarı üzerinde toplanan çocuğunluğu çocuklardan oluşan bir grup, taşlarla yolu kapattı.

 

Göstericiler daha sonra Atatürk Lisesi'nin camlarını kırıp, nöbetci kulubesine zarar verdi. Gösterici çocuklar gelen polis ekiplerine de havai fişek, taş ve molotofla saldırdı. Bunun üzerine polis gruba tazyikli su ve gaz bombası kullararak dağıtmaya çalıştı.Çocukların dağılmaması üzerine Nusaybin İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Cem Koray, anons yaparak göstericileri dağılmaları konusunda uyardı. Koray, göstericilere zırhlı polis aracından şöyle seslendi:

 

"Lastik yakan ve taş atan çocuklara sesleniyorum. Çocuklar, atığınız taşlar bizim araçlara zarar vermez, elinizde molotof var biliyorum, hakkınızda kanuni işlem yapılıyor. Sivil araçlar zarar görüyor. Aileler lütfen bu çocukların içinde çocuklarınız varsa çocuklarınızı alın.

 

Bu çocukların geleceğini lütfen düşünün, yaptığınız bu faaliyetler size ve çevrenize zarar getiriyor. Yasadışı faaliyetlerde bulunduğunuz sürece burada bulunacağız ve gerekirse sizleri teker teker evlerinizden toplayacağız. Sizleri kimin yönlendirdiğini biliyoruz. 3-5 çocuksunuz lütfen evinize gidin"

Yorumlar (1)
oktay atalı 8 yıl önce
terörün yaşı olmaz bunların ihanetleri derinden geliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@