Nakliyeciler isyanda: "Sarp değil onlar geçit vermiyor"

Sarp Sınır Kapısındaki sorunlar Uluslarası Nakliyecileri çıldırttı!

Nakliyeciler isyanda: "Sarp değil onlar geçit vermiyor"
banner432

Türkiye ile Gürcistan arasında bulunan Sarp Sınır Kapısındaki tadilat çalışmaları ve Kışın etkisiyle birlikte Uluslarası Nakliyeciler kontak kapatmaya başladı.

Gürcistan plakalı TIR’ların Türkiye’ye girişinde herhangi bir sorun yaşanmazken Türkiye Cumhuriyeti plakalı TIR’ların Gürcistan üzeri Azerbaycan ve Gürcistan’dan Türkiye'ye  dönüşte yaşanan beklemeler maddi ve manevi zarara sebep oluyor.

Konuya ilişkin açıklamalar yapan Uluslarası Nakliyeciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Özer, “Sarp Sınır Kapısı ülkemizin ticareti ve ekonomisi için önem taşıyor fakat bu önemi bir tek biz nakliyeciler görüyoruz herhalde. Geçtiğimiz günlerde sorunları ilettiğimiz Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkçi sınır kapısına geldi, biz de ona eşlik ettik. Gürcistan heyetiyle üst düzey görüşme yapacaklarını ve sorunları çözeceklerini söyledi fakat değişen bir şey yok” dedi. 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ PLAKASIYLA İŞ YAPMAK SUÇ MU? 

Türk TIR’larının Gürcistan tarafındaki otoparklar da bilerek bekletildiğini iddia eden Özer, “Gelsin yetkililer veya basın mensupları gösterelim. Günde 5 Türk TIR’ı Türkiye’ye giriş yapıyorsa 50 tane yabancı plakalı TIR giriş yapıyor. Zaten giriş çıkışlarda sıkıntı var, sınır kapısında yenileme çalışması var. Bir de üzerine Kış mevsiminin şartları eklenince kar değil sabit giderleri karışlamak için iş yapmış oluyoruz. Hayır, Türk olmak suç mu? Türkiye Cumhuriyeti plakasıyla iş yapmak suç mu? Ne yapalım gidelim Azerbaycan’da Gürcistan’da veya Türkmen Devletlerinde şirket açıp yabancı plakalarla mı iş yapalım? Sayın Bakanımız geliyor buraya ‘Sizi kral yapacağız, sizin için varız’ diyor fakat Gürcistan tarafı bizi bitirmek için uğraşıyor. Masa başında farklılar sahada farklılar” şeklinde konuştu.

TEK UMUDUMUZ CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN

Sarp Sınır Kapısından çalışan Türk nakliyecilerin bir çoğu kontak kapattığını ve yakın zamanda haksız uygulamalara karşı batmamak için en son çare haksızlıkları yetkililerin görüp çözmeleri için  eylem yapabileceklerini belirten Özer, “Ayrıcalık değil sektör olarak eşitlik istiyoruz bu eşitsizliği ortadan kaldıracak sorunları çözüme kavuşturacak tek umudumuz da Dünya liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu işe el atmasıdır. Bu sorun yeni bir sorun değil sürekli yaşadığımız ve kan kaybı yaşamamıza neden olan bir sorun. Bakın Gürcistan da rüşvet versek bekleme yapmayız. Biz işimizi layıkıyla yapmak istiyor ve memleketimize kazanç sağlamak istiyoruz. Hafta sonu Akyazı Stadyumu açılışına gelen Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımızdan ricamız sağlam bir Gürcistan’a çıkarma yapmaları ve sorunu kökten çözmeleridir. En büyük güvencemizde dediğim gibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bakın abartmıyorum ama Cumhurbaşkanımızın 2 saatlik Gürcistan ziyareti veya bir telefon etmesi  bu sorunu çözer” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2016, 14:11

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sahipsiz nakliyeciler adına
Sahipsiz nakliyeciler adına - 3 yıl Önce

Şöfer esnafina şu ana kadar kim sahip cıktıki. En basiti firma sahiplri aracları qarajdan cıktıktan sonra hanqi şöferini aramiş merdesin ne yapıyon diye sormuş. Garajdan cik nereye qidersn qit?????? Onun icin gürcüde azeride cokk qüzel ediyor. Kac firma sahibi bir araya qelmiş adamlar daha birbirini tanimiyo. Onun içindr bize her şey layıktr. Allah qariban şöföre yardm etsin

Hayri
Hayri - 3 yıl Önce

Madem her işe Cumurbaşkanı el atacak, geçen hafta şöferlere şov yapmayın diye hava atan Külhanbeyi bakan nerde gitsin Gürcülerede havasını atsın halletsin bu işi tabi yapabilirse!!

Ahmet Çakır
Ahmet Çakır - 3 yıl Önce

Şu anda kim olursa olsun bu sorunu çözmeye gücü yetmez. Nedenmi? Cumhurbaşkanı bir muhatap bulabilirsem sorun değilde kim onun muhatabı olacak veya şöyle sorayım Gürcistan'da bugün muhatap varmı kim? Tabii bu sorunun cevabı yok çünkü kanun yok kural yok bu gürcüler eskisinden beter olmazlarda yani yol kesip arabaları soymazlarsa ben hiç birşey anlamamışım demektir

banner421