banner536

banner526

banner513

Minik kıza bunu kim yaptı?

Artvin'de 2.5 yaşındaki Derya, Nisan ayında baygın halde bulunduktan sonra kalp masajıyla hayata tutundu. Minik kız 8 aydır solunum makinesine bağlı yaşarken annesi ise kızına ne yapıldığını öğrenmek istiyor

Bölgesel 26.12.2016, 15:16 26.12.2016, 15:22

Artvin'in Hopa İlçesi'ndeki Kadın Sığınma Evi'nde kalan 27 yaşındaki Ö.D.'nin kızı 2.5 yaşındaki Derya D., , geçen Nisan ayında baygın bulundu. Kaldırıldığı hastanede kalp masajıyla yeniden hayata döndürülen çocuk, o günden beri solunum cihazına bağlı olarak yaşatılıyor. Kursa gittiği sırada kızının dövüldüğünü iddia eden ve savcılığa suç duyurusunda bulunan Ö.D., "O gün kızıma sığınma evinde ne oldu bilmek istiyorum. Bana bir cevap verilsin" dedi.


Olay geçen 16 Nisan'da Hopa Kadın Sığınma Evi'nde meydana geldi. 2.5 yaşındaki kızı Derya D. ile birlikte kalan burada kalan Ö.D., kızının sığınma evinde bir arkadaşına bırakarak İlçe Milli Eğitim Merkezi'nde verilen kursa gitti. Bu sırada sığınma evinde bulunan kızı, iddiaya göre bir başka kadın tarafından odada baygın halde bulundu. Ardından çağrılan ambulansla Hopa Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne götürüldü. Kalbi durduğu belirlenen küçük çocuk, burada yapılan kalp masajı ile yeniden hayata döndürüldü. Yapılan ilk müdahalenin ardından ambulans helikopterle özel bir hastaneye kaldırıldı. Ö.D.'nin şikayeti üzerine, olayla ilgili olarak Hopa Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.


Tedavisi özel bir hastanede devam eden Derya D.'nin yaklaşık 8 aydır solunum cihazına bağlı olarak yaşadığı belirtildi.

 Anne Ö.D. ise olay günü kızının bu duruma nasıl geldiğinin aydınlatılmasını istedi. Kızını hastanede gördüğünde ensesinde morluk ve kafasında şişlik gördüğünü söyleyen Ö.D., "Kadın sığınma evinde kalan bir kadın tarafından kızımın darp edilmiş olmasından şüpheleniyorum. Zaten savcıya da bu yönde ifade verdim. Hala dosya savcılık aşamasında, soruşturuluyor. Dava açıldığına dair bilgi gelmedi. Ben artık kızıma ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Kızımın bulunduğu o odada ne oldu bilmek istiyorum. bana 'Kamera görüntüsü yok' diyorlar ben bir kamera görüntüsü buldum. O odadaki kamera görüntüleri incelensin istiyorum. Kızımın darp edildiğini düşünüyorum. Kafamda sürekli soru işaretleri var. Bu olay aydınlatılsın bana bir açıklama yapılsın" diye konuştu.

Ö.D., sözlerine şöyle devam etti:

"Lütfen devlet bana ve kızıma sahip çıksın, yardım etsin. Kızıma ne oldu bilmek istiyorum. Bana bir cevap verilsin. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Kızımı bu halde gördükçe perişan oluyorum. Hastane masraflarını karşılamak zor oluyor. Yardım bekliyorum. Artık dayanamıyorum." 
 

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@