MHP'li Aydın: Balyoz kararları çok ağır

 MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Balyoz kararlarını çok ağır bulduğunu söyledi. Temyiz aşamasında cezaların kaldırılacağını düşündüğünü ifade etti. MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın, 4 Kasım'da yapılacak olan kongre öncesinde yaptığı geziler kapsam

Bölgesel 21.09.2012, 21:25
MHP'li Aydın: Balyoz kararları çok ağır

 

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Balyoz kararlarını çok ağır bulduğunu söyledi. Temyiz aşamasında cezaların kaldırılacağını düşündüğünü ifade etti.
 
MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın, 4 Kasım'da yapılacak olan kongre öncesinde yaptığı geziler kapsamında akşam saatlerinde büyük bir konvoy eşliğinde Nevşehir'e geldi. Aydın'ı MHP il başkanlığı binası önünde İl Başkanı Serkan Bedirhanoğlu ve partililer karşıladı. İl binasında partililer ve delegelerle görüşmesi öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Aydın, bugün açıklanan Balyoz davası kararlarında MHP Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan ve generallere verilen cezalara ilişkin sorulan bir soruyu şöyle cevapladı: "Aldığım bilgilere göre verilen cezalar çok ağır. Ben bu kadar ağır cezalar verileceğini beklemiyordum. Beraat edeceklerini düşünüyordum. Şimdi cezaların neye dayandırıldığını görmek lazım. Verilen cezaların altını doldurmak çok zor. Neye dayandırarak nasıl altını dolduracaklar bilemiyorum. Milletvekili Engin Alan'a 18 yıl, generallere müebbet vermişler sanırım. Ağır kararlar, şaşırdığımı söyleyebilirim. Bunun temyiz aşaması var. Burada daha sağlıklı bir değerlendirme yapılmasını bekliyorum. Temyizden kararların döneceğini düşünüyorum. Tartışma programlarından dinlediğim kadarı ile usulden bozulacak durumlar var. Az çok Yargıtay aşamalarını bilen bir siyasetçi olarak söylüyorum. Belki usulden belki esastan dönerek geleceğini tahmin ediyorum. Beraat edeceklerini düşünüyorum."
 
Gazetecilerin kongre süreci ile ilgili sorularını da cevaplandıran Koray Aydın, "4 Kasım'da yapılacak olan kongre hem partimiz hem de Türkiye için önemlidir. Şu ana kadar 4 aday çıktı, inşallah daha da artar. Bu berekettir, zenginliktir. Kendisinde gelecek vizyonu olan herkesin aday olmasını isterim. Ancak adaylar içerisinde değişimi benim temsil ettiğimi de düşünüyorum, hatta bundan da eminim." ifadelerini kullandı.
Yorumlar (6)
r baysan 8 yıl önce
Agirdan da ote bir sey.milleti salak yerine kondugu inancindayim.olacak sey degil! Sacma,ayip....milletin tokadi agir olur inanmiyorum yarginin bagimsizligina,.ulkeyi bolmeye ugrasiyorlar.bunun icin gerekeni yapuyorlar.eski yuggoslavya daoldugu gibi, cekostovakya da oldugu gibi!!?? Ama unuttyklari bir sey var burasi turkiye,turkum demekle gurur duyanlarlarin oldugu yer.bunu yemezler.!
tolga bölükbaşı 8 yıl önce
Muebbet mi? askerimizi vurmus bir pkk li hain yakalandiginda ne kadar ceza aliyor? abdullah ocalanin intikami mi aliniyor? neler oluyor bu kadar Turkiyede?
önder kaka 8 yıl önce
Onlar ağlamasa TÜRKİYE Ağlayacaktı
adil türk 8 yıl önce
Ülkemiz şu anda bağımsızlığını kaybetmiş.Şehitlerimizin ruhu şadolsun .Fakat evlatlarımızı ateşe atanlar var.Bir hiç uğruna.Sonuç çıkacaksa bu savaşın içinde hep beraber olalım.Şehit olalım.Yaptığımızşey için içimiz rahat olsun.Şehitlerimizin kemikleri sızlıyor.Bilen yok.
yusuf aga 8 yıl önce
daha dur ya hemen başladın yine ! kimelr savundugunun haberinde bile değilsin , tabi bakanlık zamanında dostlugun vardır belki! sana oy da yok bir şey yok.. gümrükleri kendine bağladığını tüm tr biliyor unutmadık.
Ali Küçük 8 yıl önce
Şu an Türkiye gülüyor mu? Vahh vah.. Bu dar düşünce kalıpları ve at gözlüğünü çıkarmadığınız sürece size müstehaktır. Eleştiri ve özeleştiri yapmadığınız, sorgulamazsanız ve okumazsanız her duyduğunuza inanırsanız, sonuç malum. Bu perspektiften bakılınca da Trabzonspor'a yapılan haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytanlar görüyorumda sahne almışlar. Çok yazık!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@