Meydan Parkı için geri sayım

Trabzon Belediyesi tarafından hazırlanan meydan parkını yeniden düzenle çalışması için hazırlıklar tamamlanma aşamasına geldi.Trabzon Belediyesi Kent Tasarım Ofisi, KTÜ, Mimarlar Odası gibi STÖ'lerin de destekleriyle hazırlanan proje ile birlikte Atatürk

Bölgesel 23.12.2010, 16:07
Meydan Parkı için geri sayım

Trabzon Belediyesi tarafından hazırlanan meydan parkını yeniden düzenle çalışması için hazırlıklar tamamlanma aşamasına geldi.

Trabzon Belediyesi Kent Tasarım Ofisi, KTÜ, Mimarlar Odası gibi STÖ'lerin de destekleriyle hazırlanan proje ile birlikte Atatürk Alanı’nı içine alacak şekilde yeniden düzenlenmesi için yapılan ihalenin sonuçlanmasının ardından işi alan yüklenici firmaya yer teslimi hazırlıkları büyük oranda tamamlandı.

Meydan Parkı içerisinde bulunan iş yerleri boşaltılırken park içerisinde bulunan çalı türü bitkiler de Belediye Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından sökülüyor. 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatlarına kadar yetiştirilmesi planlanan Atatürk Alanını yeniden düzenleme projesiyle Trabzon tarihine, kültürüne ve sosyal yaşamına uygun yeni bir yaşam alanı kazanmış olacak.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, tamamlandığında Avrupa'nın en güzel meydanlarından biri olacağına inandıkları Meydan Parkı düzenleme projesinin bitirilerek ihalesinin sonuçlandığını ifade ederek, “ Yüzlerce yıllık tarihi geçmişi olan alanı kentin tarihi geçmişi, sosyal ve kültürel yapısına uygun olarak yeniden düzenlemek için 6 ay sürede hazırladığımız proje ihalesini gerçekleştirerek sonuçlandırdık. Yapımcı firmaya yer teslimi yapmak için meydan parkındaki iş yerlerini boşalttık. Park içerisinde bulunan çalı türü bitkilerinde sökümü büyük oranda tamamlandı. 2011 yılında Trabzon’da yapılacak Avrupa Gençlik Olimpiyatlarına kadar tamamlamayı planladığımız Meydan Parkı düzenleme çalışmalarıyla birlikte bu alanın Türkiye'nin ve Avrupa'nın en güzel parlarından biri halene geleceğine inanıyorum” diye konuştu.

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (12)
mert selim 9 yıl önce
meydan Parkı'nın yeniden düzenlenmesine katkı koyan herkese teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımızı da kutluyorum.
tarıkbuğra 9 yıl önce
bu meydan parkı da meydandakı şehır ıçı trafık düzenlemesı gıbı olmasında.gelışıgüzel dolmuş durakları,yaya geçıtlerı olmayan yol düzenlemerıyle Trabzonun göbeği ıyıce karıştı
metin kakışım 9 yıl önce
Bugünki trafik düzenlemesinden memnun olmayanlara şaşıyorum. Çok değil 1 yıl öncesinde Trabzon'daki trafik tam bir karmaşaydı. bugün ise bir düzen oluşturuldu. Tam olarak mükemmel mi? Hayır. Ama geçmişle kıyaslanmayacak kadar iyi. Daha da iyi olmasını bekliyoruz. Ama bugünki durumu eleştirirken geçmişide hatırlamakta fayda var. Sırf eleştirmek için eleştirmemek gerekiyor. Gerçekleri de ortaya koymak lazım.
mynamesrai 9 yıl önce
hangi trafik güzel oldu, neresi iyi oldu. göz var nizam var. partizanlık yapmanın alemi yok. trabzon basit bir kasaba görünümü aldı. maraş caddesinin her iki tarafına araçlar parkediyor, dolmuşlar yolun solundan yolcu alıyor. ingiltere mi burası.
fatihten 9 yıl önce
Trabzonda sadece meydan deyil tüm şehirdeki tuvaletler çok kullanışsız, artık bu tuvaletler Trabzona bu çağda yakışmıyor, her halde meydana da modern tuvaletler düşünülür, bir de vakıflar camileri onarırken bu tuvaletlere neden bakmazlar, şehirdeki tuvaletlerin hepsi içler acısı, gidin Trabzon Forum daki tuvaletlere bir bakın, üstelik ücretsiz
istanoz 9 yıl önce
tuvaletler demişsin, büyük şehirlerde artık umumi tuvalet kalmadı. Ben istanbulda 1 tane umumi tuvalet bilmiyorum, hepsi yıkılsın. Mcdonalds gibi, AVMler gibi bir sürü yerde ücretsiz Tuvaletler var. Ben sırf ihtiyacımı gidermek için mcdonalds a giriyorum. Kısaca diyeceğim umumi tuvaletlerin hepsi yıkılsın.
Ahmert 9 yıl önce
inşallah şuanki durumundan daha çok çok yeşil bir alan olur.
osmanlee 9 yıl önce
meydanın daha güzel, ferah bir görünüme kavuşması lazımdı.başkan vaatlerini birbir yerine getiriyor.trafik de rahatladı.eski karmaşa yok artık dolmuşlar duracağı, kalkacağı yeri biliyor artık.bunu görmek istemeyenler partizanlık yapıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@