Menşure Öztürk kazasında bilinmeyen gerçek

 Akçaabat’ta bir üstgeçidin hemen önünden yoldan karşıya geçerken kamyonun altında kalan Menşure Öztürk’ün(64) ölümüyle ilgili korkunç gerçek herkesi utandıracak cinsten. O TABELA ÖNÜNDEKİ GÖZYAŞITrabzon’un Akçaabat İlçesi’nde 9 Ekim günü eşi Şaban Öztürk

Bölgesel 14.10.2012, 10:28
Menşure Öztürk kazasında bilinmeyen gerçek

 

Akçaabat’ta bir üstgeçidin hemen önünden yoldan karşıya geçerken kamyonun altında kalan Menşure Öztürk’ün(64) ölümüyle ilgili korkunç gerçek herkesi utandıracak cinsten.
 
O TABELA ÖNÜNDEKİ GÖZYAŞI
Trabzon’un Akçaabat İlçesi’nde 9 Ekim günü eşi Şaban Öztürk ile yoldan karşı karşıya geçerken kamyonun altında kalan Menşure Öztürk feci şekilde hayatını kaybetti. Eşini gözleri önünde yitiren Şaban Öztürk’ün, ‘Lütfen Üstgeçitten Geçiniz’ tabelası önünde döktüğü gözyaşları içindeki ve yaşlı kadının üstgeçit yakınındaki cesedinin görüntüleri objektiflere yansımıştı.
 
MERDİVENLERİ ÇIKAMIYORDU
Annesini elim trafik kazasında kaybeden Gonca Öztürk, fotoğraflara bakarak yorum yapan kamuoyunu utandıracak açıklamalarda bulundu. Annesinin üstgeçit kullanamadığı için öldüğünün altını çizen Gonca Öztürk, “Annem bir yıl önce kalp krizi geçirdi, 4 gün yoğun bakımda kaldı. Astım nedeniyle nefes darlığı çekiyordu, dizleri tutmadığından merdiven çıkamıyordu” dedi.
 
HASTA-ENGELLİ DÜŞÜNÜLMÜYOR
Rahatsızlıkları nedeniyle annesinin üstgeçide çıkıp inmesinin mümkün olmadığını kaydeden Gonca Öztürk, “Engelli ve hastalar niçin düşünülmüyor? Üstgeçitte ne asansör var ne de yürüyen merdiven! İstanbul’da çoğu üstgeçitlerde yürüyen merdiven bulunuyor” derken, bir iddiada da bulundu. Öztürk, annesinin araçlar için kırmızı ışık yandığı sırada karşıya geçmek istediğini vurguladı.
 
Yorumlar (6)
adil türk 8 yıl önce
Birde büyükşehir olacağız.Bunca sorunlar üst üste yığılıyken marka kent olmak hayalden öteye geçemez.Trabzon trafiği ve yaya yolları adeta Allaha emanet.Sahil yolu yine yetmemeye başladı.Üst geçitler 30 yaş altı sağlıklı kişiler için yapıldı .Toplumun diğer kesimleri kaderine terkedildi.Bu terkedilişin faturası bu acı haberdir.
ibikoglu .. 8 yıl önce
yerel yönetimler ya da karayolları engelli geçişine müsait olamayan üst geçitlere neden izin veriyor diye sorarsanız, ne bir yetkili ne bir siyasi cevap vermezler, özellikle yerel yöneticiler bu konuda nedense duyarsız kalıyorlar, bu nasıl anlayış
KIPÇAKLI 8 yıl önce
Yhau o kadar knouşuldu haberi yapıldı o malum üst geçite hala tek bir çivi bile çakılmadı. Belediyemiz gerçekten çalışıyormuş! Belediye Başkanımız yerel kanallarımızda çıkıp programlarda 61 proje şöyle böyle anlatıyor. Kimse soramıyormu bu üst geçit meselesi ne oldu diye?
Yusuf Altuntaş 8 yıl önce
O ust gecitin 100 metre ileride olanı için asansör yeri acılmıştı ve tekrar kapatıldı secim yatırımı olabilir malum secimler yaklaşıyor. Gel gelelim üst gecite asansör işine size soruyorum oraya veya trabzonun heryerinde ki üst gecitlere asansör yapılsın cok merak ediyorum o asanasör kaç dakika dayanır trabzon gençliğine en iyi asansörü yapsınlar iki gün bile dayanmaz hemen bozulur en basitinden ici yazılır cizilir kırılır. bunlar trabzona fazla bile
Enver BULUT 8 yıl önce
5-6 ay önce Akçaabat içinde inşa edilen üst geçitler konusunda Akçaabat belediye Başkanını ziyaret ettik. Konu ise bu üst geçitlerin yüksek ve dik merdivenli oluşu nedeniyle bir engel teşkil ettiğini söyledik. Bu üst geçitlerden hamileler, yürüme engelliler, kalp hastaları, yaşlılar, göğüs hastaları, bel fıtıklı hastalar, göğüs hastaları ve bebekli arabalı annelerin nasıl geçeğini söyleyerek asansör yapılması gerektiğini ilettik…(devamı var)
Enver BULUT 8 yıl önce
DEVAM "... Bebek arabalı anneler, yürüme engelli yani tekerlekli araba kullananlar bu geçitleri kullanabilmesi için en azından dönerli çıkışlı olması gerekirdi dedik. Verilen cevap ise; “Asansörün çok pahalı bir proje olduğunu söyledi Sayın Başkan.-İşte ucuzu da oluyor sayın Başkan. Yaşlı canlar böyle ucuza gidiyor. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Çözüm Asansör ve döner şeklinde çıkış olmalıdır. Bir an önce hayata geçirilmelidir."DarıcaHalkDer

Gelişmelerden Haberdar Olun

@