"Mega Liman Kenti Olacağız"

AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Av. Ayşe Sula Köseoğlu, Erzincan- Trabzon Demiryolu projesinin Trabzon ve Trabzon Limanı açısından hayati önem taşıdığını belirterek, “Demiryolu ağının Trabzon Limanı ile birleşmesiyle Trabzon ticaret merkezi olacak ve

Advertisement Advertisement

AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Av. Ayşe Sula Köseoğlu, Erzincan- Trabzon Demiryolu projesinin Trabzon ve Trabzon Limanı açısından hayati önem taşıdığını belirterek, “Demiryolu ağının Trabzon Limanı ile birleşmesiyle Trabzon ticaret merkezi olacak ve ticaret hacmimiz kat kat artacaktır. Bundan tabi ki turizm anlamında da önemli ölçüde faydalanmış olacağız” dedi.
 
Köseoğlu, seçim çalışmalarını yürüttüğü Ortahisar İlçesi’nde Trabzon Liman İşletme Müdürü Muzaffer Ermiş, Gümrük ve Muhafaza Bölge Müdürü Çetin Hıdımoğlu, Liman Başkanı İhsan Gümrükçü’yü ve kurum çalışanlarını ziyaret etti. Köseoğlu, ardından Kemeraltı, Semerciler, 2 nolu Beşirli ve Uzunsokak ziyaretinde esnafın sorunlarını dinledi.
 
Trabzon Limanı’nın tarihi ipek yolu güzergahı üzerinde bulunduğunu ve jeopolitik bir konuma da sahip olduğunu belirten Köseoğlu, “Trabzon bölgesel değil, uluslararası düşünmeli. Trabzon Havalimanı uluslararası düzeyde hizmet veren tek havalimanıdır. Yeni Havalimanı ile daha da güçlü ve önemli bir duruma gelecektir. Yine Trabzon Limanı bölgenin hamisi rolündedir. Trabzon diğer ulaşım ağları ile birlikte deniz yolu taşımacılığı da bunu paralelinde istenen düzeye getirilerek ülke ve bölge menfaatleri açısında stratejik bir önem arz etmektedir. Trabzon değişen ve gelişen dünyaya göre büyük düşünmeli Orta Asya’dan Kafkasya’ya kadar Avrupa’dan Ortadoğu’ya kadar uzanan bir bölgesel ağın merkezinde olmalı. En büyük hedeflerimizden biri Demir Yolu Ağı ile Trabzon’umuzu Doğu Anadolu Bölgemize bağlamaktır. Bu projemiz artık AK Parti’nin taahhüt ettiği projeler arasındadır. Trabzon Doğu Anadolu’ya demiryolu ile bağlanırsa biz sadece Erzurum’a, Ağrı’ya, Kars’a açılmış olmayacağız. Bu demiryolu ile Trabzon’umuz İran’a ve Azerbaycan’a bağlanacak, demiryolu ağının Trabzon Limanı ile birleşmesiyle Trabzon ticaret merkezi olacak ve ticaret hacmimiz kat kat artacaktır” dedi.
 
Trabzon Limanı’nın mega liman haline geleceğini de kaydeden Köseoğlu, “Demiryolu projesini hayata geçirdiğimizde Limanımızın değeri beş kat daha artacaktır. Yeni havalimanı, Yatırım Adası, Erzincan-Trabzon Demiryolu, Güney Çevre Yolu ve ticaret hacmi artmış bir Trabzon Limanı ile Trabzon’umuz Mega Liman kentleri arasında yerini alacaktır” diye konuştu.
 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
adem dogan
adem dogan - 4 yıl Önce

bence bölgeye 2 büyük liman yapılsın. biri treboluya ötekisi ise iyidereye. sonra Trabzon sınırları İyidere ve treboluyu içine alacak şekilde genişletilsin. tırlar iyidereden tren treboludan gitsin. bu iki güzide ilçelerimiz geliştirilsin ve Trabzon yalnız kalmasın. Trabzon büyütülsün....

banner426

banner204