Küçük Mahir yardım bekliyor

Samsun’da 5 aydır tedavi gören lösemi hastası 7 yaşındaki Mahir Kandemir’in ailesi, tedavi sürecinde hayırseverlerden yardım bekliyor.5 aydır OMÜ’de oğlunu tedavi ettirdiğini belirten 25 yaşındaki acılı anne Gül Kandemir, oğlunun ihtiyaçlarını karşılayama

Küçük Mahir yardım bekliyor

Samsun’da 5 aydır tedavi gören lösemi hastası 7 yaşındaki Mahir Kandemir’in ailesi, tedavi sürecinde hayırseverlerden yardım bekliyor.

5 aydır OMÜ’de oğlunu tedavi ettirdiğini belirten 25 yaşındaki acılı anne Gül Kandemir, oğlunun ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını söyledi. Oğlunun hastalığı hakkında bilgi veren 4 çocuk annesi Gül Kandemir, “Oğlum, Sinop’un Boyabat ilçesindeki Binerli İlkokulu’na gidiyordu. Okula gittiği zamanlar oğlumun yüzü şişmişti. Öğretmeni bizi çağırdığında oğlumu hastaneye götürdük. Hastanede oğlumdan kabakulak hastalığından şüphelendiler. Bize ilaç yazıp eve gönderdiler. Ama oğlumun kulağındaki ağrılar bitmek bilmiyordu. Tekrar hastaneye götürdüğümüzde bizi Çorum’a sevk ettiler. Çorum’daki hastanede yapılan tetkiklerden sonra oğlumdan lösemi hastalığı konusunda şüphelendiler ve Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi’ne ambulansla sevk ettiler. OMÜ’de de yapılan tetkikler sonrasında burada da lösemi şüphesi çıktı ve kemik iliği testi yapıldı. Bu testten sonra oğlumda lösemi hastalığı çıktı. Oğlumun lösemi hastası olduğunu duyduktan sonra dünyam yıkıldı” dedi.

“HAYIRSEVERLERDEN YARDIM BEKLİYORUM”

Kandemir’in diğer çocukları , Çorum’un Osmancık ilçesinde bir tuğla fabrikasında çalışan eşinin yanında kalıyor . Kandemir: “Oğlum Mahir’in dışında 3 tane de kızım var. Ben burada eşimin kız kardeşinin yanında kalıyorum. Eşimin kız kardeşinin de durumu iyi değil. Benim 3 kızımda Çorum’da olduğu için onlarında yanına da gitmek zorunda kalıyorum. İlkadım Belediyesi bize bir takım eşya ve gıda konusunda yardımda bulundu. Oğlum hastanenin yemeklerini yiyemiyor. Benim de dışarından yemek almaya gücüm yok. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin. Oğlum hasta olduktan sonra tavırları değişti. Bu durum tabii ki bizleri çok üzüyor ama elden bir şey gelmiyor. Oğlumun tedavisi iyi giderse birkaç ay daha burada kalacağız. Bu süreçte bizlere yardım edebilecek tüm hayırsever vatandaşların yardımlarını bekliyorum” diye konuştu.

Hastalığına üzüldüğünü ama OMÜ’de doktor amcalarına güvendiğini belirten minik Mahir Kandemir, “OMÜ’deki doktor amcalar ve teyzeler beni iyileştirecekler. Ben okuldaki arkadaşlarımı ve kız kardeşlerimi çok özledim. İyileştiğim zaman okuluma kaldığım yerden devam etmeyi çok istiyorum. Yüzümdeki maskeden çok sıkıldım. Artık onu çıkartmak istiyorum. Onun için amcalar ve teyzelerden yardım bekliyorum” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler