KTÜ'lü öğrencilerin yol çilesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ile Pelitli beldesi arasında yıllardır kestirme yol olarak kullanılan yola dökülen toprak öğrencileri zor durumda bırakıyor.KTÜ Kanuni Kampüsü C Kapısı'nın güney doğusunda bulunan ve öğrencilerin senelerdir kestirme yol

KTÜ'lü öğrencilerin yol çilesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ile Pelitli beldesi arasında yıllardır kestirme yol olarak kullanılan yola dökülen toprak öğrencileri zor durumda bırakıyor.

KTÜ Kanuni Kampüsü C Kapısı'nın güney doğusunda bulunan ve öğrencilerin senelerdir kestirme yol olarak kullandıkları yolun yerleşke içinde kalan ve üniversiteye ait olan kısmı yaklaşık 3 hafta önce toprak dökülerek kapatılırken, öğrenciler zor şartlarda toprak yığınını aşarak derslerine yetişmeye çalışıyor.

Toprağın yapılacak yeni yol için döküldüğü öğrenilirken, özellikle yağmurlu havalarda çok sıkıntı çeken öğrenciler C kapısında yaşanan ve bir arkadaşlarının hayatını kaybetmesine sebep olan trafik kazasından sonra bu yolun hem zaman kazanmaları açısından hem de can güvenlikleri açısından çok önemli olduklarını vurguladılar. Ayrıca bazı öğrenciler bu kestirme yol sayesinde öğle yemeklerine eve gidebildiklerini havanın yağmurlu olduğu zamanlar ise dökülen toprak sebebi ile çamur olmasından dolayı öğle arasında verilen zamanda diğer yoldan eve gidip gelmenin pek mümkün olmadığını belirttiler.

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler