KTÜ'de polis protesto edildi

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğrenci Kolektifi üyeleri, dün Göktürk uydusunun uzaya gönderilişini canlı izlemek için ODTÜ’ye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto ederken yaşanan polis müdahalesini protesto etti.Üniversitenin İktisadi ve İ

Bölgesel 13.12.2012, 11:05
KTÜ'de polis protesto edildi

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğrenci Kolektifi üyeleri, dün Göktürk uydusunun uzaya gönderilişini canlı izlemek için ODTÜ’ye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto ederken yaşanan polis müdahalesini protesto etti.

Üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önünde toplanan bir grup kolektif üyesi öğrenciler, sloganlar atarak Rektörlük önüne kadar yürüdü. Burada bir basın açıklaması yapan Kolektif üyesi Berna Demirdaş, Başbakan’ı protesto eden binden fazla ODTÜ’lüye müdahale eden polis ekiplerine tepki gösterdi.

Başbakan’ın ODTÜ’yü susturamadığını iddia eden Demirdaş, “Üniversiteliler; polis ablukasına alınmalarına, gözaltılarına, biber gazlarına rağmen tepkilerini sergiledi. Susmayacaklarını dosta düşmana gösterdikleri gibi, AKP’ye karşı Türkiye halklarına umut oldular. Üniversiteliler Tayyip Erdoğan’ı ODTÜ’ye ‘Hoş geldiniz’ ile karşılamadılar. Sebebi de belli. Herkes görüyor” dedi.

 
Yorumlar (1)
y.hakan tuncel 8 yıl önce
niye böyle protestolar yapıyorsunuz gençler ayıp oluyor oturun paşa paşa syredin yapılanları çok ayıp ülkede bırakın kurulsun abd israil üsleri ülkenin bütün kar eden kuruluşları yok pahasına örneğin tekel ptt köprüler otoyollar emperyalist ve işbirlikçilerine peşkeş çekilsin bütün değerler yokedilsin sizlerde seyredin bu millet gibi niye böyle yapıyorsunuz sizler anarşistmisiniz yoksa ama ben biliyorum sizler gerçek vatansever gerçek milliyetçilersiniz bakalım bu haksız düzen daha ne kadar sürecek ama siz ve sizin gibi gençler azda olsa bu ülkede yinede umudumuzu yeşertiyorsunuz bizlerin sağolun varolun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@