KTÜ'de İsrail protesto edildi

Meydan Parkı'ndaki Atatürk Anıtı önünde toplanan öğrenciler, işgal aleyhinde sloganlar atarak ellerinde dövizler taşıdılar. Grup adına açıklama yapan Zübeyde Makar, 1 yıl önce İsrail'in Gazze'yi işgali sırasında bin 500'den fazla kişinin öldüğünü ve 3 bin

KTÜ'de İsrail protesto edildi

Meydan Parkı'ndaki Atatürk Anıtı önünde toplanan öğrenciler, işgal aleyhinde sloganlar atarak ellerinde dövizler taşıdılar.

Grup adına açıklama yapan Zübeyde Makar, 1 yıl önce İsrail'in Gazze'yi işgali sırasında bin 500'den fazla kişinin öldüğünü ve 3 bin 500'den fazla kişinin de yaralandığını belirterek, ''22 gün süren işgalde Gazze harabeye döndü. Kentin en önemli sağlık kuruluşları, kamu binaları ve haberleşme araçlarının vurulduğu saldırıda daha önce hiç kullanılmadığı tahmin edilen silahların Filistin halkı üzerinde denendiği de bilinmektedir. Bu vahşi saldırılarla Filistin halkı 2009 yılına kan kusarak girdi. Binlerce evsiz Filistinli, mülteci konumuna düşürüldü'' dedi.

Makar, Trabzon'a gelen İsrail'in Ankara Büyükelçisi'ne karşı yaptıkları yumurtalı protestonun ardından bir yandan üniversite yönetimince kendilerine soruşturma açıldığını, diğer yandan da savcılıkça haklarında dava açıldığını ifade ederek, ''Bizler, anti-emperyalist ve anti-siyonist üniversiteliler olarak, İsrail'in Filistin halkı üzerinde sürdürdüğü katliamcı ve yayılmacı politikaları reddediyoruz. Filistin halkının göz yaşları dinmediği sürece ne İsrail ile ne de onun ağababası ABD ile sürdürülen ilişkileri kabul etmiyoruz'' diye konuştu.
Öğrenciler, açıklamanın ardından dağıldı.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler