Köşk yolu ne zaman açılacak?

Trabzon'da yerli ve yabancı bir çok turistin ziyaret ettiği Atatürk Köşkü'ne ulaşımı sağlayan tek yolun TİSKİ tarafından yapılan çalışma neticesinde trafiğe kapatılmıştı.Haber61.net olarak bu konu ile ilgili yaptığımız haberin ardından Trabzon Büyükşehir

Köşk yolu ne zaman açılacak?

Trabzon'da yerli ve yabancı bir çok turistin ziyaret ettiği Atatürk Köşkü'ne ulaşımı sağlayan tek yolun TİSKİ tarafından yapılan çalışma neticesinde trafiğe kapatılmıştı.

Haber61.net olarak bu konu ile ilgili yaptığımız haberin ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesi, İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı.

TİSKİ’den yapılan açıklamada, Trabzonlu vatandaşlara sağlıklı içme suyu temin etmek için çalışmalarını 7/24 saat esasına göre sürdürdükleri belirtilerek, söz konusu yolun zorunluluktan dolayı kapatıldığı ve Atatürk Köşkü’nü ziyaret etmek isteyenler için alternatif ulaşım güzergahlarının belirlendiği kaydedildi.

TİSKİ’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Soğuksu, Aktoprak, Bengisu, Beştaş Mahalleleri ile Spor lisesine içme suyu sağlayan depolara giden terfi hatlarının çürümesi dolayısıyla bu hatların acil olarak yenilenmesi ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bu nedenle söz konusu hatların yenilenmesi için ihaleye çıkılmış olup, yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. 28 Ağustos tarihinde başlayan çalışmaların yasal tamamlanma süresi 13 Ekim tarihi olarak belirlendi.

Yüklenici firma belirlenen tarihten önce bitirmek için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Terfi hatlarının değiştirilmesi çalışmaları tamamlanana kadar Karayolları ile yaptığımız çalışmalar sonucu Atatürk Köşkü’ne çıkan alternatif güzergahlar belirlendi. Buna göre çalışma süresince 1. etapta Atatürk Köşkü’nün tek yön olarak kullanılarak yine eski haliyle aynı yolu iniş olarak kullanmalarına, 2. etapta Çamlıca Caddesi, Telsiztepe, Aktoprak yolunun kullanılarak Atatürk Köşkü’nün ziyaret edilebilmesi mümkün olacaktır.

TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından, söz konusu çalışmaların yapılacağı 25.08.2014 tarihinde resmi yazı ile Trabzon Valiliği’ne ve Ortahisar Belediyesi’ne bildirilerek haberdar olmaları sağlanmıştır.

Vatandaşlara sağlıklı ve temiz içme suyu vermek için acil olarak yapılması gereken çalışma için vatandaşlarımızın ve ziyaretçilerin anlayışını bekliyor ve isale hattı yenilemesinin ihale süresinde belirlenen tarihten önce tamamlanması için çalışmalarımızı yoğun olarak sürdürdüğümüzü kamuoyuna saygı ile bildiririz” ifadelerine yer verildi.   

Öte yandan seyahatlerinde Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçlarını kullanan ve Köşk istikametine gidecek vatandaşlar için otobüsler çalışmalar bitene kadar Köşk çatağından dönecek. Köşk, Çamoba ve Atakent güzergahını kullanacak vatandaşlarımız  ise Telsiztepe otobüslerinden faydalanabilecek.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler