alexa metrics

banner536

banner572

Koray Aydın görevden alınmalara patladı

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon Milletvekili Koray Aydın bir süredir gündemde olan Devlet Bahçeli’nin kendisine destek veren partililerin görevden alınması konusunda sessizliğini bozdu. Aydın, “Sonuçlarına herkesin saygı göstermesi gereken, 10.

Bölgesel 12.02.2013, 22:55
Koray Aydın görevden alınmalara patladı

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon Milletvekili Koray Aydın bir süredir gündemde olan Devlet Bahçeli’nin kendisine destek veren partililerin görevden alınması konusunda sessizliğini bozdu. Aydın, “Sonuçlarına herkesin saygı göstermesi gereken, 10. büyük kurultayımızın ardından, farklı tercih ortaya koyan bütün ülküdaşlarımızla kucaklaşarak, tam bir gönül seferberliği içinde MHP ve Ülkücü Hareket’in başarısına odaklanmamız gereken bir süreçte, geçtiğimiz günlerde birçok il teşkilatımızın kapatılmış olması üzücü, üzücü olduğu kadar da düşündürücü bir uygulama olmuştur.”dedi.

Ülkücüler şahsiyetlerini ortaya koydular

Aydın, “Çünkü hiçbir gerekçe gösterilmeden yapılan görevden alma ve teşkilat kapatma uygulamaları, sadece görevden alınan illerimizdeki ülkücüleri değil, bütün ülküdaşlarımızı üzmekte, incitmekte ve gönüllerini kırmaktadır. Ülküdaşlarımız, MHP ve Ülkücü Hareket’in temel fikir sistemi olan Milli Doktrin 9 Işık’ta yer alan Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik ilkesinin gereğini yerine getirerek; tercihlerini büyük kurultay sürecinde açık ve net bir biçimde ortaya koymuşlardır.”şeklinde konuştu.





İrademiz sonuna kadar temsil edildi

Unutulmaması gerekir ki; büyük kurultayda tecelli eden irade, bir bütündür şeklinde açıklama yapan Aydın, “ Hiçbir ülküdaşımızın oyu ve tercihi, diğerinden üstün değildir. Nitekim farklı adayları destekleyen arkadaşlarımız da, ülkücü iradeyi sonuna kadar temsil etmektedirler. Şurası iyi bilinmelidir ki; görevden alma, feshetme, tasfiye etme, kapatma ve yok sayma gibi uygulamalarla MHP ve Ülkücü Hareket’in başarılı olması mümkün değildir. Yapılan görevden alma ve teşkilat kapatmalar, yaklaşan yerel seçimler öncesi küskünleri ve kırgınlıkları artırmaktan başka hiçbir fayda sağlamayacaktır.”ifadelerine yer verdi.

Aydın, “Zira kurultay sürecini geride bırakmış, büyük bir azim ve kararlılıkla yaklaşan yerel seçimlerde partimizin başarısına odaklanmış il teşkilatlarımızın kapatılmış olması, diğer teşkilatlarımızın da şevkini kıran bir uygulama olmuştur. Sırf kurultaydaki tercihleri dolayısıyla, teşkilatları kapatılan bütün partili arkadaşlarımız, başta il başkanlarımız olmak üzere ömürlerini bu davaya vakfetmiş, sadece ellerini değil, yürekleriyle birlikte, bütün vücutlarını taşın altına koymuş değerli arkadaşlarımızdır. Arkadaşlarımızın tavırlarından dolayı böyle bir uygulamaya muhatap oldukları kanaati, vicdanları yaralamıştır.”dedi.

Burası bizim baba ocağımızdır

Aydın MHP ve Ülkücü Hareket’in tek bir mensubunu dahi küstürmeye, ötekileştirmeye ve kaybetmeye tahammülü kalmamıştır ifadelerini kullanarak “ Zaman, ülkücülerin onaylamayacağı uygulamalarla, gönülleri kırma zamanı değil; kırgınlıkları, dargınlıkları ve küskünlükleri bir kenara bırakma zamanıdır. Zaman, engin bir hoşgörü ve ülküdaşlık hukuku çerçevesinde gönülleri fethetme zamanıdır. Zaman, hiçbir ayrım gözetmeden, ülküdaşlarımızı ve bütün Türk milletini kucaklama ve hedefe yürüme zamanıdır. Daha önce de çeşitli vesilelerle ifade ettiğim gibi; MHP ve Ülkücü Hareket, bizim baba ocağımızdır.”ifadelerine yer verdi

 


Yorumlar (1)
YUSUF KAYA 9 yıl önce
bir kaç yıl önce sarıgül parti kurdu denilirken kıvırtarak chp den devam dedi. neden? çünkü chp çok zengin ve köklü parti onun başına geçersem daha iyi olur dedi. ama hesap tutmadı başa da geçemedi şimdi tekrar parti kuracakmış ta falan filan. arkadaş bir şey yapacak cesaret ve maddiyat sende varsa başkalarının bırakmasını veya mücadeleyi kazanacağını sanarsan aldanırsın. kimse sana yedirmez. yapışmışlar koltuğa çıkartamazsın. mücadeleye çıktın mı gemileri yakacaksın. sonra sarıgül misali olursun......

Gelişmelerden Haberdar Olun

@