banner491

Kontenjan erken doldu

Ordu'da 12.12.2012 tarihinde evlenmek isteyen çiftlerin sayısı artınca nikah memuru çareyi Evlendirme Dairesinin camına uyarı yazısı asmakta buldu.Ordu'da evlilik tarihlerinin özel olmasını ve unutulmamasını isteyen onlarca çift, nikah tarihlerini 12.12.2

Kontenjan erken doldu

Ordu'da 12.12.2012 tarihinde evlenmek isteyen çiftlerin sayısı artınca nikah memuru çareyi Evlendirme Dairesinin camına uyarı yazısı asmakta buldu.

Ordu'da evlilik tarihlerinin özel olmasını ve unutulmamasını isteyen onlarca çift, nikah tarihlerini 12.12.2012 seçince Ordu Belediyesi Evlendirme Dairesinde kontenjan erken doldu.

Bunun üzerine Ordu Belediyesi Evlendirme Dairesi'nin camına nikah memuru Serdar Piroğlu tarafından, "12.12.2012 günü nikah kontenjanımız dolmuştur. Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız. İsteyeni, evlenme izin belgesi düzenleyip yoğunluk olmayan yakın bir nikah dairesine yönlendirebiliriz. Teşekkürler" yazısı asıldı.

Nikah Memuru Serdar Piroğlu, yaptığı açıklamada, tüm illerde olduğu gibi evlilik tarihlerini özel kılmak isteyen Ordulu çiftlerin 12.12.2012 tarihini seçtiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Ancak bir günde en fazla 20'ye yakın nikah yapabileceğimizden gelen talepleri sınırlı tuttuk. Evlendirme dairemize son bir hafta içerisinde 100'e yakın talep geldi. Ancak biz bu taleplerin ancak 17'isini kabul edebildik. Diğer talepleri kabul edemedik. Çiftler ısrarcı olunca çareyi cama uyarı yazısı asmakta bulduk. Bu yazı üzerine gelen talepler azaldı."

Piroğlu, bir nikahın en az 30 dakika içerisinde yapıldığını, bu nedenle zamanın kısıtlı olduğunu kaydetti.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441