alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Koltuk Akkale'nin Maaş Altay'ın

Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nde, eski müdür Reşat Altay'ın merkeze çekilmesinden bu yana yeni bir kararname çıkmaması ve Arif Akkale'nin görevini vekaleten yürütmesi ilginç bir uygulama örneği olarak görülüyor.Resmi kayıtlarda Reşat Altay, halen Trabzon Emn

Bölgesel 29.08.2007, 14:58
Koltuk Akkale'nin Maaş Altay'ın

Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nde, eski müdür Reşat Altay'ın merkeze çekilmesinden bu yana yeni bir kararname çıkmaması ve Arif Akkale'nin görevini vekaleten yürütmesi ilginç bir uygulama örneği olarak görülüyor.

Resmi kayıtlarda Reşat Altay, halen Trabzon Emniyet Müdürü olarak gözüktüğü için, maaşı da Trabzon Emniyet Müdürlüğü bordrosundan ödeniyor. Mevcut Emniyet Müdürü Arif Akkale ise, görevini vekaleten yürüttüğü için maaşını Emniyet Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı bordrosuyla alıyor.

Kararname Yakında


Polis teşkilatında, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı olmasından sonra Emniyet Müdürleri Kararnamesinin hemen çıkartılması bekleniyor. Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı sıfatıyla imzalayacağı yeni kararname, Arif Akkale'nin Emniyet Genel Müdür Yardımcısı veya Personel Daire Başkanı olarak görevlendirileceği tahmin edilirken, Trabzon Emniyet Müdürlüğü'ne  asaleten atanması ise zayıf ihtimal olarak değerlendiriliyor.

Tekin ATAY/ Günebakış


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@