Kızılcık'tan açıklama

 Trabzon'da üzerine okulun demir kapısı düşmesi sonucu ağır yaranan 5 yaşındaki öğrencinin durumunun iyiye gittiği ve birkaç gün içinde taburcu edileceği belirtildi. Trabzon'da üzerine okulun demir kapısı düşmesi sonucu ağır yaranan 5 yaşındaki öğrencinin

Bölgesel 05.10.2012, 12:12
Kızılcık'tan açıklama

 

Trabzon'da üzerine okulun demir kapısı düşmesi sonucu ağır yaranan 5 yaşındaki öğrencinin durumunun iyiye gittiği ve birkaç gün içinde taburcu edileceği belirtildi.
 
Trabzon'da üzerine okulun demir kapısı düşmesi sonucu ağır yaranan 5 yaşındaki öğrencinin durumunun iyiye gittiği ve birkaç gün içinde taburcu edileceği belirtildi. Minik çocuğu tedavi gördüğü hastanede ziyaret eden Vali Recep Kızılcık, olayla ilgili idari soruşturma başlattıklarını söyledi.
 
Bahçecik Mahallesi'nde yeni yapılan ve bu yıl eğitim öğretime başlayan İmam Hatip Ortaokulu'nda meydana gelen olayda, ağabeyi ve arkadaşlarıyla oynamak için bahçeye çıkmak isteyen ilköğretim birinci sınıf öğrencisi Resul Demir (5)'in üzerine okulun demir kapısı devrildi. Yaklaşık 200 kilogram ağırlığındaki demir kapısının altında kalan minik çocuk, çevredekiler tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Kulağa kopan, çenesi kırılan ve vücudunda ezilmeler meydana gelen Demir, kaldırıldığı Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Bazı operasyonlar geçiren Demir'in sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi.
 
Resul Demir'i tedavi gördüğü hastanede ziyaret eden Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, ailesini geçmiş olsun dileklerini ileti. Doktorlardan küçük çocuğun sağlık durumunun iyiye gittiğini bilgisini aldığını söyleyen Kızılcık, 2–3 gün içerisinde de taburcu edileceğini kaydetti.
 
Kendilerinin de olayla ilgili idari soruşturma başlattıklarını ifade eden Vali Kızılcık, "Önemli olan şuanda çocuğumuzun sağlığının iyi olması. İnşallah kısa sürede sağlığına kavuşur ve okuluna devam eder." dedi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@