Kızılcık iş adamı ziyaretinde!

 Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık istihdama katkı sağlayacak, ilin gelişmesine ve ekonomisine faydalı olacak her girişimcinin peşinde koşuyor.  Arsin İlçesi Elmaalan köyüne giden ve turizm yatırımı yapmak isteyen iş adamı Osman Keleş’i ziyaret eden Vali

Bölgesel 02.10.2012, 12:38
Kızılcık iş adamı ziyaretinde!

 

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık istihdama katkı sağlayacak, ilin gelişmesine ve ekonomisine faydalı olacak her girişimcinin peşinde koşuyor. 
 
Arsin İlçesi Elmaalan köyüne giden ve turizm yatırımı yapmak isteyen iş adamı Osman Keleş’i ziyaret eden Vali Kızılcık, bir görüşmede bulundu. Arsin ilçesine yaklaşık 9 km mesafede kendi arazisi üzerine çiftlik kuran ve uzun süredir bu çiftlikte çeşitli meyve-sebze ile bazı hayvan türlerini yetiştiren işadamı Osman Keleş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Sayın Valimle yaklaşık 3 sene önce tanışmıştık. Kendisini çiftliğime davet ettim. Davetime icabet ettiğinde burasını çok beğendi. Bana bu çiftliğin mutlaka turizme kazandırılması gerektiğini söyledi. Ben de o günden beri düşündüm taşındım ve Vali Bey’in önerdiği şekilde tesis yapmaya karar verdim. Çalışmalarım son aşamasına geldi. Burada konaklama tesisi ve yeme içme tesisi yapmaya karar verdim. Valime teşekkür ederim. Benim de bu memlekete bir faydam olursa mutlu olacağım” dedi.
 
Vali Dr. Recep Kızılcık ise bölgemizde ve ilimizde turizmin önemine vurgu yaparak istihdama yönelik turizmi canlandıracak ve ekonomimize katkı yapacak her türlü girişimin önünü açmak için çalıştıklarını ifade ederek “Devletimiz, yatırımcının yatırımını kolay yapması için birçok düzenlemeler yaptı. Bizler de bu konuda ilimizdeki tüm imkanlarımızı yatırımcının emrine sunuyor, önündeki engelleri kaldırmaya çalışıyoruz. Osman amcamızın çiftliğini ziyaretimizin amacı da budur. Burası sahile çok yakın ulaşım imkânları rahat, doğası harika bir yer turizme kazandırılması gerekiyordu. Ben de Osman Bey’e burada bir şeyler yapmasını önermiştim. Sağolsun beni kırmadı ve yatırımına kısa bir süre sonra başlayacak. Çok mutlu oldum. Biz her zaman kendisine destek olacağız” diye konuştu.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@