Kızılcık eserleri tek tek inceledi

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı kapsamında açılan sergileri gezdi.  Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı kapsamında Yurdagül Özsavaşcı'nın açtığı ‘Geleneksel Türk Sanatlar

Bölgesel 17.10.2012, 19:16
Kızılcık eserleri tek tek inceledi

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı kapsamında açılan sergileri gezdi. 

 
Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı kapsamında Yurdagül Özsavaşcı'nın açtığı ‘Geleneksel Türk Sanatları Sergisi’ni ziyaret eden vali Kızılcık, sanatçıdan sergi hakkında bilgi aldı.
 
Eserleri tek tek inceleyen Vali Kızılcık, "Burada geleneksel Türk sanatları ile ilgili çok önemli bir sergi açılmış. Vatandaşlarımızın bu sergiyi incelemelerini tavsiye ediyorum. Biz her zaman sanat ve sanatçının yanında olduk.
 
Ulu Önder Atatürk'ün 'Sanatsız kalan bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir' sözünü hatırlatarak sanatçılarımıza her türlü desteğin verilmesi gerektiğini ifade etmek isterim" şeklinde konuştu.
 
Sanatçı Özsavaşcı da "Vali Kızılcık'ın zaman ayırıp sergime gelmesi beni mutlu etti. Bende bu ziyaret anısına kendilerine eserlerimden bir tablo hediye etmek istiyorum" diyerek bir eserini Vali Kızılcık'a sundu.
 
Vali Kızılcık, daha sonra Türk Cumhuriyetlerinden Kazakistan'a ait sergiyi de gezerek sanatçılara teşekkür etti. Sergiyi açan sanatçı Kazak bayanlarda kendi ürünlerinden olan gözlük kılıfını Vali Kızılcık'a hediye ettiler. Çini, gümüş ve el sanatları sergisini de gezen Vali Kızılcık, yetkililerden sergi hakkında bilgi aldı.
Yorumlar (1)
adil türk 8 yıl önce
Bunlarıda yazsaydınız keşke.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@