Kızılcık çocukları korumaya aldı

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, 2012-2013 eğitim öğretim yılı öncesinde öğrencilerin daha huzurlu ve güvenli eğitim görmesi için ‘Okul Polisi Projesi’ kapsamında önemli kararlar aldıklarını açıkladı. Öğrenim kurumlarının tehlikenin makul görülebileceği

Kızılcık çocukları korumaya aldı
banner432

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, 2012-2013 eğitim öğretim yılı öncesinde öğrencilerin daha huzurlu ve güvenli eğitim görmesi için ‘Okul Polisi Projesi’ kapsamında önemli kararlar aldıklarını açıkladı. 

Öğrenim kurumlarının tehlikenin makul görülebileceği yakın çevresinde eğitim hizmetinin sağlıklı bir şekilde verilmesine engel olacak nitelikte şahısların bulunmasını yasakladıklarını ifade eden Vali Kızılcık, okul saatlerinde öğrenci kıyafetli, 15 yaş altında bulunan öğrencilerin internet kafe ve elektronik oyun yerlerine girmelerinin yasaklandığını söyledi. Yasaklara uymayanların cezaya çarptırılacağını, Vali Kızılcık, bu konuda alınan kararların sıkı bir şekilde uygulanacağını belirtti.

Vali Kızılcık, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Çocuklarımızın daha güvenli ve huzurlu ortamda eğitim ve öğretim görmelerini sağlamak amacıyla Trabzon Valiliği olarak il genelinde bulunan kamu ve özel ait eğitim öğretim kurumlarının tehlikenin makul görülebileceği yakın çevresinde, bahçesinde ve müştemilatında, eğitim ve öğretim faaliyetleri ile ilgisi bulunmayan, kurumun sükun ve huzuruna güven ve esenliğine eğitim ve öğretim hizmetlerinin sağlıklı bir biçimde yürütülmesine engel olabilecek nitelikte şahısların bulunmasına, yasaklama kararı verdik. Yine aynı gerekçe ile okul saatlerinde, öğrenci kıyafetli, 15 yaş altında bulunan öğrencilerin internet kafe ve elektronik oyun yerlerine girmeleri yasaklanmıştır. 2012-2013 eğitim öğretim 1. ve 2. dönemi sonuna kadar idari para cezası verilmesine karar verilmiştir.”

Denetim kolluk kuvvetleri ve okul yöneticileri tarafından uygulanacağını ifade eden Vali Kızılcık, “Herkes görevini eksiksiz yapacak, ihmali görülenlerin ve yanlış yapanların gözünün yaşına bakılmayacak” dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner443

banner393