Kemençeyi çalan Başbakan oluyor!

 Kemençeyi hediye eden “müthiş Türk lakaplı” Rizeli Mehmet Okumuş Johnson’a “başkakanımız da Rizeli, bu kemençeyi çalan başbakan oluyor “dedi. Kemençeyi oldukça ilginç bulan Johnson, çalmayı da denedi. Bu sırada Okumuş Jonhson’a “Türkiye Cumhuriyeti Başka

Bölgesel 29.06.2012, 18:45
Kemençeyi çalan Başbakan oluyor!

 

Kemençeyi hediye eden “müthiş Türk lakaplı” Rizeli Mehmet Okumuş Johnson’a “başkakanımız da Rizeli, bu kemençeyi çalan başbakan oluyor “dedi.

ic.20120629184457.jpg

 

Kemençeyi oldukça ilginç bulan Johnson, çalmayı da denedi. Bu sırada Okumuş Jonhson’a “Türkiye Cumhuriyeti Başkakanı da bu kemençenin geldiği yer olan Rizeli. Bizde bir inanış vardır: Eğer kemençe çalamazsan Başbakan olamazsın, iki dönem üst üste başkan seçildiniz umarım gelecekte de İngiltere’nin başbakanı olursunuz” dedi.

 

Kemençenin nasıl çalındığını gösteren Okumuş’u dikkatlice izleyen Johnson, büyük büyükannesinin de Karadeniz’den geldiğini söyledi.

 

Daha önce de eski İngiltere başkakanı Gordon Brown ve Dışişleri Bakanı David Miliband’a rize çayı hediye eden Okumuş gündem yaratmıştı.

 

Türk kökenli olmaktan gurur duyuyorum

 

Türkiye’de yayınlanan bir ekonomi dergisinin düzenlediği yarışmada en başarılı belediye başkanı ödülüne layık görülen Johnson’a ödülünü vermek üzere bir araya gelinen buluşmada Johnson,Türk kökenli olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

 

Gelecek yıl Türkiye’yi ziyaret edeceğini söyleyen Johnson her iki ülke arasında ekonomik ilişkileri daha da ilerletmeyi amaçladıklarını belirterek Türkiye’nin küresel ekonomi içindeki başarısının açık bir şekilde görülebildiğini ayrıca Türk yatırımını Londra’da daha fazla görmek istediklerini belirtti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@