alexa metrics

banner560

banner572

KARGİD'den Musul ve Erbile'e gezi

 Karadeniz İşadamları Derneği (KARGİD) Irak’ın Musul ve Erbil şehirlerine yönelik iş gezisi düzenledi.İnşaat, gıda, sağlık ve medikal sektörlerinden 10 işadamının katıldığı iş gezisine başkanlık eden KARGİD Başkanı Ahmet Yaşar Altıntaş, KARGİD olarak üyel

Bölgesel 16.04.2012, 13:15
KARGİD'den Musul ve Erbile'e gezi

 

Karadeniz İşadamları Derneği (KARGİD) Irak’ın Musul ve Erbil şehirlerine yönelik iş gezisi düzenledi.

İnşaat, gıda, sağlık ve medikal sektörlerinden 10 işadamının katıldığı iş gezisine başkanlık eden KARGİD Başkanı Ahmet Yaşar Altıntaş, KARGİD olarak üyelerine yönelik yeni pazarlar bulma ve onları dış piyasaya açmak için çeşitli sektörlerden iş adamlarını yurt dışı iş gezilerine götürdüklerini söyledi. Altıntaş “Bu gezilerimizden birini de Irak’ın Musul ve Erbil şehirlerine düzenledik. Irak yeniden inşa edilen bir bölge orada birçok Türk işadamının yatırımı var.

Bizde üyelerimiz, orada neler yapabilir araştırmak ve ikili iş görüşmeleri yapmak amacıyla bu geziyi düzenledik. İnşaat, gıda ve sağlık-medikal sektörlerinde faaliyet gösteren üyelerimizin yer aldığı bir heyetle gezimizi gerçekleştirdik.

Her yurt dışı iş gezisi yeni pazarlar ve yeni bir tecrübe oluyor. Küçülen dünyada büyüyen bir pazar var, bizde bu pazardan maksimum ölçüde faydalanmaya çalışıyoruz. Irak da bizim için güzel ve önemli bir pazar” dedi.

Musul ve Erbil’e düzenledikleri iş gezisinin son derece verimli geçtiğini ifade eden Altıntaş, “Musul ve Erbil’de Ticaret ve Sanayi Odaları'nı ziyaret ederek oradaki iş adamlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirdik. Erbil’de sağlık bakanıyla görüşme fırsatımız oldu. Erbil Müteahhitler Birliği başkanıyla da görüşmemiz oldu. Orada yaptığımız ikili görüşmelerin sonunda oradaki firmalarla irtibatlarımız devam edecek. Umuyorum ki bu gezi sonrası birçok iş adamımız Irak’la ticaret yapacaktır” şeklinde konuştu.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@