7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Karanlık işlerin savcısı!

Güneydoğu’daki faili meçhul soruşturmalarını yürüten savcı Osman Coşkun, HSYK tarafından Trabzon savcılığına gönderildi. Bir süre önce faili meçhul soruşturma dosyaları elinden alınan Coşkun, JİTEM, bölgedeki karanlık yapılar ile faili meçhul cinayetleri

Bölgesel 25.03.2014, 10:28
Karanlık işlerin savcısı!

Güneydoğu’daki faili meçhul soruşturmalarını yürüten savcı Osman Coşkun, HSYK tarafından Trabzon savcılığına gönderildi. Bir süre önce faili meçhul soruşturma dosyaları elinden alınan Coşkun, JİTEM, bölgedeki karanlık yapılar ile faili meçhul cinayetleri araştırıyordu.

Diyarbakır’da KCK ana davasına bakan kapatılan 6. ağır ceza mahkemesinin başkanı Bekir Soytürk, başka bir mahkemeye hâkim olarak atandı. Diyarbakır’daki Adalet Komisyonu Başkanı Serap Aydın ile eşi mahkeme başkanı Ahmet Aydın ise Aydın’a tayin edildi.

Faili meçhul cinayetleri soruşturan savcılardan Mustafa Baklacı ise Bursa’ya gönderildi. Daha önce mahkeme başkanlığı yapan Necati Türkmen ile Mehmet Yavaş ise Diyarbakır hakimliğine atandı.

Osman Coşkun Di­yar­ba­kır Cum­hu­ri­yet Baş­sav­cı­lı­ğın da görev yaptığı sırada, ara­la­rın­da uğ­ra­dı­ğı sui­kast so­nu­cu öl­dü­rü­len dö­ne­min ve Giresunlu Hemşerimiz Di­yar­ba­kır Jan­dar­ma Böl­ge Ko­mu­ta­nı Tuğ­ge­ne­ral Bah­ti­yar Ay­dı­n’­ın da bu­lun­du­ğu 2’si as­ker 16 ki­şi­nin ölü­müy­le il­gi­li id­di­ana­me­yi ta­mam­la­mıştı. Olayın ise JİTEM tarafından gerçekleştirildiğini ileri sürmüştü. 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@