Karan son sözü söylemedi

CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, Trabzon Teşkilatı’nın kurultaydaki tavrının net olduğunu söyledi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini kaydeden Karan, “12 arkadaştan 1-2’si fire verebilir” dedi.  6-7 EYLÜL 2014 tarihinde yapılacak ol

Bölgesel 25.08.2014, 12:09
Karan son sözü söylemedi
CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, Trabzon Teşkilatı’nın kurultaydaki tavrının net olduğunu söyledi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini kaydeden Karan, “12 arkadaştan 1-2’si fire verebilir” dedi. 
 
6-7 EYLÜL 2014 tarihinde yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Olağanüstü Kurulyatı öncesi Trabzon İl Teşkilatı’nın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklamasına karşın bazı ilçelerden farklı sesler yükselmeye başladı.
 
CHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Mehmet Keskin’in desteğini Muharrem İnce’den yana kullanacağını beyan etmesi üzerine Karan, “Sayın Muharrem İnce’yi destekleyen bir-iki kişi olabilir ancak delegelerimizin çoğunluğu Kılıçdaroğlu diyor” ifadelerini kullandı.
 
Karan Trabzon Teşkilatı olarak 12 delegeleri bulunduğunu hatırlatarak, “Kurultaya ilişkin ilçe başkanlarımızla sürekli görüşme halindeyiz. Ancak genel anlamda bir toplantı yaptık. Farklı düşünceler de olabilir. Muharrem İnce’yi destekleyecek arkadaş sayısı sanıyorum 1 yada iki olabilir. Ancak son karar henüz verilmiş değil. Kurultaydan önce delege arkadaşlarla yeniden konuşup bir değerlendirme yapacağız. Çünkü henüz bağlayıcı bir karar almadık” şeklinde konuştu.
 
Karan, İnce’yi destekleyecek delege olabileceğini buna karşın Kurultay’dan iki gün önce yapmayı planladıkları toplantıdan sadece Kılıçdaroğlu’nun isminin de çıkabileceğini sözlerine ekledi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
MURAT BAŞKAN 7 yıl önce
başkanlık sistemini en çok sizi daha görmeyeceğimiz için istiyoruz. 7 yılın 6 yılında sizi göreceğiz.ve bir daha bir 7 yıl sonra
semih uzun 7 yıl önce
Arkadaşın biri son dönemleriniz diye yorum yapmış. Bu kaçıncı son dönem acaba? Bu ülke CHP var olduğu sürece varlığını devam ettirecektir. CHP olmazsa zaten Türkiye Cumhuriyeti'de olmaz. Mahalesef bazıları bunu anlayamıcak kadar cahil. CHP dışındaki tüm partiler gelip geçici partilerdir kullanılıp kullanılıp zamanı gelince tarihin çöplüğüne atılırlar bunu sakın unutmayın Cumhuriyet kuruldu kurulalı sizin gibi çok cahil insanlar hayal kurdular ama boşuna. Gereksiz yere hiç kafanızı yormayın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@