Karadenizli'ye PKK'dan tarihi oyun!

Karadeniz'de tutunamayan PKK'nın, MLKP, DHKP-C ve Devrimci Karargâh gibi sol örgüt militanlarına Kandil'de eğitim vererek bölgeye gönderdiği ortaya çıktı.SOL ÖRGÜTLERLE İŞBİRLİĞİ YAPTIİstihbaratın raporunaa göre PKK, 2012'de Karadeniz'e açılım yapmaktan v

Karadenizli'ye PKK'dan tarihi oyun!

Karadeniz'de tutunamayan PKK'nın, MLKP, DHKP-C ve Devrimci Karargâh gibi sol örgüt militanlarına Kandil'de eğitim vererek bölgeye gönderdiği ortaya çıktı.

SOL ÖRGÜTLERLE İŞBİRLİĞİ YAPTI

İstihbaratın raporunaa göre PKK, 2012'de Karadeniz'e açılım yapmaktan vazgeçti. Halktan destek alamayıp kırsalda barınamayan örgüt verdiği ciddi kayıplardan sonra sol örgütlerle işbirliğine gitti.

Karadeniz'deki boşluğu doldurabilmek için sol örgütlere silah ve lojistik yardımı, eğitim kampı ve işbirliğine gidilmesi benimsendi. Buna göre, Kuzey Irak'taki Gare Dağı'nda kamp kuruldu. Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP), Devrimci Halk Kurtuluş Partisi Cephesi (DHKP-C) ile Devrimci Karargâh örgütü militanlarına burada eğitim verilmeye başlandı.

Raporda PKK'nın 'düşmanımın düşmanı dostumdur' anlayışıyla sol örgütlerle işbirliğine gittiği vurgulandı.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
İNANÇ ARSLAN
İNANÇ ARSLAN - 7 yıl Önce

Gelin ve görün Dünyanın kaç bucak olduğunu...

tarık buğra
tarık buğra - 7 yıl Önce

karadenizlilier pkklılara öyle bir oyun yapar ki bırakın karadenize girmeyi artık yanlarından bile gecemezler

sungur aslan
sungur aslan - 7 yıl Önce

devletimiz, hükümetimiz ve siyasiler trabzonulara ikinci sınıf vatandaş yapmaya devam ederse ilerde herşey olur. bu zamana kadar her türlü teröre geçit vermedik ama bu ülkede hakkımızla olan bir şampiyonluğumuz bile devlet-hükümet tarafından çalındı. sonra gelen yeni nesillere nasıl bu ülkede adalet eşitlik olduğunu anlatacaksın. ister istemez insanda devletine karşı soğuma, kırgınlık oluyor

MİRAÇ TURHAL
MİRAÇ TURHAL - 7 yıl Önce

Karadenizde değil barıbnmak su bile içemezler,bu ülkeden yiyip beslenip bu ülkeye ihanet eden her kim olursa olsun burda yaşama şansı yok.Allah türk millertini korusun.

adil türk
adil türk - 7 yıl Önce

Nedenine geliince onlar kürdistanı kurmak istiyorlar bizlerse bu vatanı seven düşmanını düşman bilenlerdeniz.Onlarla hiçbir ortak bağımız yok.Onun için bu bölgede asla destek alamazlar.Meydan parkında yaşadıklarını hatırlamaları lazım.

ERTUĞRUL SAĞLAM
ERTUĞRUL SAĞLAM - 7 yıl Önce

TERÖRLERLER,ZATEN...SOL ÖRGÜTLERİNDEN TÜREDİ.......

SIRADAKİ HABER