banner556

Karadeniz'de petrol arayacaklar

 Yunanistan'ın Kavala Limanı'ndan yola çıkan 97 metre uzunluğunda ve 57 metre yüksekliğindeki Panama bandıralı 'Ukraine' adlı petrol ve doğalgaz platformu Giresun'a geldi. İstanbul Boğazı'ndan yüksekliği nedeniyle geçemeyeceği için bazı sondaj kuleleri sö

Bölgesel 09.10.2012, 11:26
Karadeniz'de petrol arayacaklar

 

Yunanistan'ın Kavala Limanı'ndan yola çıkan 97 metre uzunluğunda ve 57 metre yüksekliğindeki Panama bandıralı 'Ukraine' adlı petrol ve doğalgaz platformu Giresun'a geldi.
 
İstanbul Boğazı'ndan yüksekliği nedeniyle geçemeyeceği için bazı sondaj kuleleri sökülen ve 58 metrelik Magnus römorkörü tarafından çekilerek Giresun'a getirilen 103 bin 800 groston ağırlığındaki Ukraine platformuna burada yapılacak çalışmayla 3 sondaj kulesi eklenecek. Platform, sondaj kulelerinin monte edilmesi sonrasında petrol arama çalışmalarına katılmak üzere Ukrayna'ya gidecek. Platform, mayıs ayında Giresun'a gelerek montajı yapılan ve Ukrayna'da petrol arama çalışmaları yürüten Panama Bandıralı B-312 Seadrill West Juno petrol arama platformuna eşlik edecek.
 
Giresun'da yapılacak çalışmaların yaklaşık iki ay süreceği ve kulelerin montajında da 200'e yakın işçi çalışacağı öğrenildi. 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@