Karadeniz'de palamut sevinci

Hamsiden umudunu kesen balıkçılar, gece açıldıkları Karadeniz'den bol miktarda palamutla döndü. Ordu'nun Gülyalı ilçesinde gece yarısı Karadeniz'e açılan birçok balıkçı, teknelerini palamutla doldurdu. Balıkçılar, avladıkları palamudun tanesini 5 ile 8 li

Bölgesel 20.12.2014, 11:39
Karadeniz'de palamut sevinci

Hamsiden umudunu kesen balıkçılar, gece açıldıkları Karadeniz'den bol miktarda palamutla döndü. 

Ordu'nun Gülyalı ilçesinde gece yarısı Karadeniz'e açılan birçok balıkçı, teknelerini palamutla doldurdu. Balıkçılar, avladıkları palamudun tanesini 5 ile 8 lira arasında değişen fiyattan sattı. 

Balıkçılardan İnan Sağlam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gece denize açılan Karadenizli balıkçıların limanlara kasa kasa palamutla döndüğünü vurgulayarak, "Palamut bütün balıkçılarımıza sürpriz oldu, hamsi avının ardından hiçbir balıkçımız palamut beklemiyordu. Bu duruma biz de şaşırdık, ağlarımız yeniden palamutla doldu. Palamuttan umudunu kesen balıkçılarımızın yüzü yeniden güldü" dedi.

Teknelerinin binlerce palamutla dolduğunu vurgulayan Sağlam, "1 Eylül'de av yasağının sona ermesinin ardından bol miktarda beklediğimiz palamuttan istediğimizi alamamıştık. Sonrasında ise hamsi kendisini erken göstermişti ancak hamsi avı da kısa sürdü. Şimdi ise son günlerde hiçbir balıkçımızın beklemediği bir şekilde palamut avı gerçekleşiyor" diye konuştu. 

Balıkçı Hasan Akbulut da bol avlanan palamut karşısında şaşırdıklarını dile getirerek, "Biz de beklemiyorduk. Hepimize sürpriz oldu. Bir gecede 2 binin üzerinde palamut avladık" ifadesini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@