Karadeniz sahlilinde öyle birşey bulundu ki...

Kastamonu'nun İnebolu ilçesi sahilinde, bir uçağın pilot kabininin de yer aldığı ön kısmına ait parça bulundu. İlçeye bağlı Taşburun köyü sahilinde bir uçağa ait parçayı gören vatandaşlar, jandarmaya ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bilgi verdi. Bölgeye ge

Bölgesel 24.12.2014, 10:46
Karadeniz sahlilinde öyle birşey bulundu ki...
Kastamonu'nun İnebolu ilçesi sahilinde, bir uçağın pilot kabininin de yer aldığı ön kısmına ait parça bulundu.
 
İlçeye bağlı Taşburun köyü sahilinde bir uçağa ait parçayı gören vatandaşlar, jandarmaya ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bilgi verdi.
 
Bölgeye gelen askeri ekipler incelemelerde bulundu. Uçağın pilot kabininin de yer aldığı ön kısmına ait parça, kamyona yüklenerek İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.
 
İnebolu Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan,  yaptığı açıklamada, enkazla ilgili kesin bilgiye sahip olmadıklarını belirterek, "Durumu Hava Kuvvetleri Komutanlığına bildirdik. Oradan gelecek cevabı bekliyoruz" dedi.
 
Taşburun Köyü Muhtarı Yaşar Şeref de köylülerin sahilde gördüğü enkaza tehlikeli bir durum olur endişesiyle yaklaşamadıklarını söyledi.
 
Durumu askeri yetkililere bildirdiklerini belirten Şeref, "Ekipler incemelerinde enkazın bir uçağa ait olduğunu söyledi. Uçağın pilot kabinine ait kısmının sahile vurduğu belirlendi. Uzun yıllar denizde kaldığı belli olan parçayı 6-7 kişi güçlükle taşıdık. Yola çıkartıp jandarmanın aracına yükledik” diye konuştu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@