kebir reklamı

Karadeniz kadınları yalnız değil

Toplantıda divan kurulu teşekkülü, yönetim ve denetleme organlarının seçimi gerçekleşti.  Dernek Başkanı Fatmanur Diler’den derneğin amacı, tüzüğü ve işleyişi hakkında bilgiler verdi. Derneğin Amacını öğrenebilir miyiz? Başkan Diler; “Derneğimizin amacı,

Karadeniz kadınları yalnız değil

banner197

Toplantıda divan kurulu teşekkülü, yönetim ve denetleme organlarının seçimi gerçekleşti.

 

Dernek Başkanı Fatmanur Diler’den derneğin amacı, tüzüğü ve işleyişi hakkında bilgiler verdi.

 

Derneğin Amacını öğrenebilir miyiz?

 

Başkan Diler; “Derneğimizin amacı, Şiddete maruz kalan, dışlanan, ezilen, sokağa atılan, kocası vefat eden, içki-kumar-şiddet vs nedenlerle kocasından ayrılan, hakları gaspedilen, haksız muameleye tabi tutulan, hor ve hakir görülen, hakaret ve tecavüze uğrayan kadınlara sahip çıkmak, bütün kadınların, özellikle Trabzon ve bölge kadınlarının sosyo ekonomik yönden kalkınmasına çalışmaktır. İnsan haklarını, insan haysiyetiyle ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan, zulme uğrayan başta insan olmak üzere bütün varlıkların doğalarının korunması, kim tarafından, kime karşı yapılırsa yapılsın her türlü işkence, hakaret ve tecavüze karşı mücadele vermek. Özürlü ve engellilerin her türlü sorunlarına demokratik, çağdaş, laik ve sosyal hukuk devlet ilkelerine bağlı olarak çözüm getirmek, özürlü ve engellilere sahip çıkmak. Sokak çocukları olarak adlandırılan, sokakta yaşamlarını sürdürmeye çalışan, tiner, alkol, her türlü uyuşturucu ve kötü ahlâka, hırsızlığa, dolandırıcılığa alışan ve buna doğru itilen, küçük yaşta çalışmaya zorlanan sevgi ye muhtaç çocuklarına sahip çıkmak” dedi.

 

 

[PAGE]

 

genel-kurul.jpg

 

Derneğin Faaliyet Alanı ve Çalışma Biçimleri Nelerdir?

 

Başkan Diler; Kadın, aile ve sosyal hizmetler alanıdır. Derneğin Çalışma Biçimleri, Faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için araştırmalar yapmak, Kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemek, Gerekli izinler alınmak şartıyla yardım toplama faaliyetlerinde bulunmak ve yurt içinden ve yurt dışından bağış kabul etmek, Üyeleri arasında beşeri münasebetlerin geliştirilmesi ve devam ettirilmesi için yemekli toplantılar, konser, balo, tiyatro, sergi, spor, gezi ve eğlenceli etkinlikler vb. düzenlemek veya üyelerinin bu tür etkinliklerden yararlanmalarını sağlamak, Gerekli izin alınarak derneklerin izinle kurabileceği tesisleri kurmak, Amacın gerçekleştirilmesi için gerek görülmesi halinde, 5072 sayılı Dernek ve Vakıfların Kamu Kurum ve Kuruluşları ile İlişkilerine Dair Kanun hükümleri saklı kalmak üzere, kamu kurum ve kuruluşları ile görev alanlarına giren konularda ortak projeler yürütmek, Dernek üyelerinin yiyecek, giyecek gibi zaruri ihtiyaç maddelerini ve diğer mal ve hizmetlerle kısa vadeli kredi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sandık kurmak, Derneğin amacı ile ilgisi bulunan ve kanunlarla yasaklanmayan alanlarda, diğer derneklerle veya vakıf, sendika ve benzeri sivil toplum kuruluşlarıyla ortak bir amacı gerçekleştirmek için plâtformlar oluşturmak. Kadınların güçlendirilmesi, kalkındırılmasının sağlanması, vasıflarının arttırılması, kapasitelerinin geliştirilmesi, istihdam edilebilirliliklerinin arttırılması, iş yaratma ve girişimciliklerinin geliştirilmesi için çalışmalarda bulunmak.

[PAGE]

 

 

Derneğinize üye olunması için işlemler nedir?

Fiil ehliyetine sahip bulunan ve derneğin amaç ve ilkelerini benimseyerek bu doğrultuda çalışmayı kabul eden ve Mevzuatın öngördüğü koşullarını taşıyan her gerçek ve tüzel kişi bu derneğe üye olma hakkına sahiptir. Dernek başkanlığına yazılı olarak yapılacak üyelik başvurusu, dernek yönetim kurulunca en çok otuz gün içinde üyeliğe kabul veya isteğin reddi şeklinde karara bağlanır ve sonuç yazıyla başvuru sahibine bildirilir. Başvurusu kabul edilen üye, bu amaçla tutulacak deftere kaydedilir.

 

 

[PAGE]

 

Dernek üyeleri üyelikten çıkarılabilir mi?

 

Başkan Diler; “ Derneğimize üye olmak için başvuranlar gönüllü olarak bu yola bizimle birlikte girmek isteyenlerdir. Tabiî ki, bazen farklı düşünce olabilir ve çıkmayı düşünebilirler. O zaman tüzüğümüzde bulunan üyelikten ayrılma maddesini işleme alarak hareket edeceğiz. Maddemizin içeriği, 1-Dernek tüzüğüne aykırı davranışlarda bulunmak, 2-Verilen görevlerden sürekli kaçınmak, 3-Yazılı ikazlara rağmen üyelik aidatını altı ay içinde ödememek, 4-Dernek organlarınca verilen kararlara uymamak. 5-Üye olma şartlarını kaybetmiş olmak, Yukarıda sayılan durumlardan birinin tespiti halinde yönetim kurulu kararı ile üyelikten çıkarılabilir. Dernekten çıkan veya çıkarılanlar, üye kayıt defterinden silinir ve dernek malvarlığında hak iddia edemez.

[PAGE]

 

 

Genel Kurul Toplantısında yeni yönetiminiz kimlerden oluşuyor?

Başkan Diler; Derneğimiz yeni doğmuş bir bebek. Ve bu bebeği en iyi şekilde büyütmek için yola çıktık. Bu yolda yanımda olan ekibimde, Dernek Başkan Yardımcısı Işıl AYDIN, Yönetim Kurulunda, Nalan BAŞ, Derya ERDEM ve Nurdan SESLİ görev alıyor. Diğer üyelerimiz, Yönetim Kurulu Yedek, Denetim Kurul Asıl ve yedek te görev alıyorlar.

 

 

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ADIL - 7 yıl önce
Çok özveri isteyen bir kurum.Cidiyet gerektiren bir görev.İnşallah sadece formaliteden ibaret kalmaz.

Yapacağınız başarılı işler yüzünüzün akı olacaktır.BAŞARILAR.