Kar nedeniyle evlerinde mahsur kalan yaşlı çift kurtarıldı

Giresun’un Dereli ilçesine bağlı Hisar köyünde yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan yaşlı çift Özel İdare Ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Geçtiğimiz Salı gecesi başlayan, il merkezi ve ilçeleri etkisi altına alan yoğun kar yağışı

Kar nedeniyle evlerinde mahsur kalan yaşlı çift kurtarıldı
Giresun’un Dereli ilçesine bağlı Hisar köyünde yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan yaşlı çift Özel İdare Ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.
 
Geçtiğimiz Salı gecesi başlayan, il merkezi ve ilçeleri etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle Dereli İlçesi Hisar köyünde mahsur kalan yaşlı çift Özel İdare ekiplerinin çalışmaları sonucu kurtarılarak 112 acil servis ekiplerince hastaneye ulaştırıldı.
 
Dereli ilçesinin Hisar köyünde sağlık sorunları yaşayan ve yaşadıkları yerleşim merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle hastaneye ulaşamayan yaşlı bir çiftin 112 ekiplerinden yardım istemesi üzerine harekete geçen İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdürlüğüne bağlı ekipler uzun ve uğraşlı bir çalışmanın ardından gece saatlerinde köy yolunu ulaşıma açtı. Yolun açılmasıyla birlikte köye gelen 112 ekipleri iki hastayı kaldıkları evden alarak tedavilerinin yapılması için Dereli İlçe Devlet Hastanesi'ne ulaştırdı.
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER