Kaçkar için yeni düzenleme

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Kaçkar Dağları Milli Parkı'nı yüksek adrenalin ve maceranın yaşanacağı bir mekan haline getiriyor.Bu kapsamda, doğaseverlerin daha iyi vakit geçirmeleri amacıyla planlanan Macera Parkı Projesi için çalışmalar

Kaçkar için yeni düzenleme

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Kaçkar Dağları Milli Parkı'nı yüksek adrenalin ve maceranın yaşanacağı bir mekan haline getiriyor.

Bu kapsamda, doğaseverlerin daha iyi vakit geçirmeleri amacıyla planlanan Macera Parkı Projesi için çalışmalar başladı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, bakanlık tarafından 2013 yılında revize edilen Kaçkar Dağları Milli Parkı Uzun Devreli Gelişim Planı'nda öngörülen alanlarda tesis edilecek ve doğaseverler için hizmet verecek Macera Parkı'nın ihalesi 25 Eylül Perşembe günü yapılacak.

Maceracı tabiatseverlerin görmek istedikleri aktivite alanlarının planlandığı park içerisinde 80 metre düşüş mesafeli bungee jumping istasyonu yer alıyor.

Özel veya tüzel kişiliklerce işletilmesi planlanan parkta 60 metre serbest düşüş ve 200 metre salınımlı canyon swing istasyonunun yanında toplam 1,4 kilometre mesafeli zipline istasyonu, 100 kişi kapasiteli ve farklı yaş gruplarına hizmet eden en az 6 bağımsız etaptan oluşan orman içi ip istasyonları da yer alacak.

Ağaç istasyonları ile sulu ve kuru etapların yer aldığı team buildingin yanında parkta orientering, bilgi ve beceri istasyonları tesis edilecek.

İhalesi gerçekleştirilecek macera parkının içerdiği ünitelerle Kaçkar Dağları Milli Parkı'nda turizme çeşitlilik kazandırılması, yöre halkına ve ülke ekonomisine katkıda bulunulması da hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler