Kaçan kurbanlık ortalığı birbirine kattı

Rize'de sahibinin elinden kaçan kurbanlık dana ortalığı birbirine kattı. Yaklaşık 3 saatte 3 uyuşturucu iğneyle yakalanabilen dana kurban edildi.Satın aldığı danayı Derepazarı İlçesi'ne götürmek üzere Yağlıtaş Mahallesi'nde kamyonete yüklemek isteyen Hali

Bölgesel 26.10.2012, 13:18
Kaçan kurbanlık ortalığı birbirine kattı

Rize'de sahibinin elinden kaçan kurbanlık dana ortalığı birbirine kattı. Yaklaşık 3 saatte 3 uyuşturucu iğneyle yakalanabilen dana kurban edildi.

Satın aldığı danayı Derepazarı İlçesi'ne götürmek üzere Yağlıtaş Mahallesi'nde kamyonete yüklemek isteyen Halim Kalça, kurbanlığı elinden kaçırdı. Sahibi ve yakınlarının bir süre kovaladığı dana, çay tarlasına girdi. Bu sırada Rize Belediyesi'nden yardım istendi.
 
Bölgeye gelen belediye ekiplerinin tabancayla attıkları 2 uyuşturucu iğneye rağmen sakinleşmeyen dana, çay bahçesinde kendisini yakalamaya çalışan sahiplerinin üzerine saldırdı, ardından da bir yamaçtan yuvarlanarak alttan geçen yola düştü.
 
Yerden kalkarak yeniden kaçmaya başlayan danayı yakalamak için çevre sakinleri de seferber oldu. Yolda araçlarla sıkıştırılmaya çalışılan kurbanlık hayvan, üçüncü uyuşturucu iğnenin atılması sonrasında yakalanabildi.
 
Danayı araça bindirmek isterken elinden kaçırdığını ve yakalamak için de çok uğraştıklarını söyleyen Halim Kalça, "Bir anda elimden kaçtı. Yaklaşık 15 kilometre boyunca arkasından koştuk durduk. 3 saattir peşindeydik" dedi.
 
Daha sonra Derepazarı'na götürülen dana kurban edildi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@