banner526

banner533

banner535

Kabak büyüklüğünde mandalina

Ordu'nun Fatsa ilçesinde Mustafa Tekyıldız isimli çiftçinin mandalina ağaçlarından birinde yetişen kabak büyüklüğündeki mandalinalar görenleri şaşırtıyor. Bolaman beldesi Akise mevkiinde Mustafa Tekyıldız'ın bahçesindeki mandalina ağaçlarından birinde dev

Bölgesel 22.11.2010, 14:08
Kabak büyüklüğünde mandalina

Ordu'nun Fatsa ilçesinde Mustafa Tekyıldız isimli çiftçinin mandalina ağaçlarından birinde yetişen kabak büyüklüğündeki mandalinalar görenleri şaşırtıyor.

Bolaman beldesi Akise mevkiinde Mustafa Tekyıldız'ın bahçesindeki mandalina ağaçlarından birinde devasa büyüklükte mandalinalar yetişti. Bir kabak büyüklüğünde mandalinaları gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemediler. Devasa büyüklükte mandalinalardan birini eline alarak üretim hakkında bilgi veren Mustafa Tekyıldız'ın oğlu Hasan Tekyıldız, "Babam 5 yıl önce mandalina fidanlarını alarak bahçemize dikmiş. 3 yıl önce bu ağaç sadece 1 tane bu büyüklükte meyve verdi. Şimdi de bu ağaç 15-20 tane meyve verdi. Doğrusunu söylemek gerekirse ne olduğunu biz de anlayamıyoruz. Bunu İlçe Tarım Müdürlüğü'ne götürüp inceleteceğiz" dedi.

Hasan Tekyıldız, elle soyulamayacak kadar kalın olan devasa mandalinalardan birini bıçakla keserek içerisindeki meyvenin tadına baktı ve limon tadında bir tat aldığını söyledi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
rebeka 10 yıl önce
karadenizde mandaline yetiştirirsen normal :) karadenizin iklimi toprağı güneş görmeyen günleriyle demek mandalinaya uymuyo
ADIL 10 yıl önce
Fidanlar karışmış.Bu turunçgil cinsi bir meyve ve adı kabat.Yanlış telafuz etmediysem.Kabuğu kalın özü küçük.Kabukları Reçel yapımında kullanılıyor.Bir fidan yanlışlıkla karışmış olmalı.
kuşcu ibo 10 yıl önce
ailece tüketene afiyet olsun...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@