banner526

banner513

Hopaport'a G.Kore'den gemi!

Türkiye’nin kendine has özellikleri ile ender limanlarından biri olan HOPAPORT, sezona hızlı başladı. G. Kore’den yüklediği ağır tonajlı proje yükü ile HOPAPORT’A gelen M/V LENA isimli gemi Hopa Limanı’na yanaştı. G. Kore’den aldığı Doğalgaz Santralı parç

Bölgesel 27.04.2014, 13:21
Hopaport'a G.Kore'den gemi!
Türkiye’nin kendine has özellikleri ile ender limanlarından biri olan HOPAPORT, sezona hızlı başladı. G. Kore’den yüklediği ağır tonajlı proje yükü ile HOPAPORT’A gelen M/V LENA isimli gemi Hopa Limanı’na yanaştı.
 
G. Kore’den aldığı Doğalgaz Santralı parçaları ile Hopa Limanı’na yanaşan M/V LENA isimli gemide bulunan en ağır parça 263 ton. Gemide bulunan Doğalgaz Tribün Santralı parçalarının boşaltılması içinde 600 ton kaldırma kapasiteli vinç kiralandı.  Kiralanan vinç Hopa Limanı’nda geminin boşaltılması çalışmalarında kullanılmaya başlandı.
 
HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’de çalışmaları çok yakından takip ederek çalışmaların hatasız devam etmesini sağlıyor. Özer “Böylesine önemli projeler birbiri ile bağlantılı grup şirketlerinin koordinesi ile ancak başarıya ulaşan işlerdir. Bugün gerçekleşen proje G.Kore’den başlayarak, İstanbul, Hopa ve Türkmenistan ayaklarında aylarca süren çalışmaların bir aşamasıdır. Biz HOPAPORT olarak Proje kapsamında üstlendiğimiz sorumluluğu deneyimli kadromuzla, tam bir ekip çalışması içinde başarıyla yerine getiriyoruz.
 
2012, 2013 yıllarında gerçekleştirdiğimiz ve başarıyla tamamladığımız HOPAPORT sorumluluğunda üstlendiğimiz işlerimizi hatasız yerine getirmemiz en büyük referansımızdır. HOPAPORT, artık küçük ölçekli bir liman olmaktan çıkmış, orta ve büyük ölçekli proje işlerini başarıyla yerine getiren limanlar arasında yerini almayı hak etmiştir.
 
2014 yılı içinde gerçekleştirdiğimiz büyük ölçekli 3’üncü transit proje kargo işimizin devamı da sezon boyunca gelecektir. Biz emin adımlarla önümüzde koyduğumuz hedeflerimize ulaşırken, ülkemiz lojistik sektöründe limancılık adına neleri başardığımızı da ülkemiz adına dünya genelinde ispatladığımız için mutluyuz. 
 
Projelerimizin her aşamasında ekip çalışması içinde yer alan tüm mesai arkadaşlarımı özverili çalışmalarını takdirle karşılıyor, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@