7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Hırsızın böylesi: Rize'de ilginç olay!

Rize’de hırsızlar arı dolu kovanları çalmak için, arıcılıkta en masraflı ve zahmetli dönem olarak bilinen bakım döneminin bitmesini bekledi.Rize’de hırsızlar İlyas Taşkın (60) isimli arıcıya ait 6 adet kovanı çaldı. Rize’nin Gülbahar Mahallesi’nde meydana

Bölgesel 08.04.2014, 14:17
Hırsızın böylesi: Rize'de ilginç olay!

Rize’de hırsızlar arı dolu kovanları çalmak için, arıcılıkta en masraflı ve zahmetli dönem olarak bilinen bakım döneminin bitmesini bekledi.

Rize’de hırsızlar İlyas Taşkın (60) isimli arıcıya ait 6 adet kovanı çaldı. Rize’nin Gülbahar Mahallesi’nde meydana gelen olayda Taşkın’ın kış bakım dönemi için yayladan mahallenin oranlık alanına taşıdığı arı kovanlarından 6'sı kimliği bilinmeyen kişiler tarafından açılındı. Taşkın, konuyla ilgili olarak Rize Tophane Polis Merkezi’ne suç duyurusunda bulundu. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Son haftalarda arı kovanı hırsızlıklarının arttığına dikkat çeken İlyas Taşkın (30) "Geçtiğimiz gün iki kovanım çalındı. Bir hafta içerisinde altı kovanım çalındı. Acıcılıkta en masraflı ve zahmetli dönem kış dönemidir. Arının ölmemesi için kış boyunca arının beslenmesini sağlıyoruz. Bu bir hayli masraflı ve zahmetli oluyor. Çalınan kovanlar bakım dönemini tamamlayıp sezona hazır haldeydi. Her kovanın ekonomik değine en az 750 TL civarındaydı. Yazık günah. Şikayetçi oldum. Umarım, hırsızlar yakalanır” dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@