Hamsi fiyatları rekora koşuyor!

Hamsinin Türk sularını terk etmeye başlaması nedeniyle fiyatı tezgahlarda 13 liraya kadar yükseldi.Ordu'da ava çıkan balıkçılar, az miktarda hamsiyle dönüyor. Hamsinin az olması nedeniyle fiyatı da tezgahta 13 liraya kadar çıktı. Gülyalı Balıkçı Kooperati

Bölgesel 19.12.2014, 14:56
Hamsi fiyatları rekora koşuyor!

Hamsinin Türk sularını terk etmeye başlaması nedeniyle fiyatı tezgahlarda 13 liraya kadar yükseldi.

Ordu'da ava çıkan balıkçılar, az miktarda hamsiyle dönüyor. Hamsinin az olması nedeniyle fiyatı da tezgahta 13 liraya kadar çıktı. Gülyalı Balıkçı Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıllara göre bu yıl hamsinin Karadeniz'i erken terk etmeye başladığını belirtti.

Yaklaşık 15 gün önce kilogramı 3,5 liradan alıcı bulan hamsinin fiyatının oldukça arttığını vurgulayan Gönül, "Hamsinin 13 liraya çıkan fiyatı, son yılların en yüksek rakamıdır. Bu bir rekordur" dedi" dedi.

Avın başladığı ilk dönemde balıkçının yüzünü güldüren hamsi avının durma noktasına geldiğine işaret eden Gönül, balıkçıların hamsinin erken göç etmesiyle artık umduklarını bulamadıklarını anlattı. Hamsinin bugünlerde Rusya'ya doğru göç etmeye başladığını bildiren Gönül, "Zaten Karadeniz'de av sahası çok dar. Bu yıl balıkçılar için hamsi sezonu sona erdi diyebiliriz. Böyle giderse fiyatlar daha da yükselecektir" diye konuştu. Gönül, Karadeniz'de hamsinin yerini istavrite bıraktığını sözlerine ekledi.
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@