banner526

banner535

Hamile kadına şok üstüne şok!

Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde yaşayan 1 çocuk sahibi Eyüp (28) ve Fatma Karkaç (24) çifti, üç ay önce ikinci bebeklerinin olacağı haberi üzerine büyük sevinç yaşadı. Ancak çift, dün anne Fatma Karkaç'ın rahatsızlanması üzerine gittikleri özel doktorda b

Bölgesel 03.12.2010, 15:23
Hamile kadına şok üstüne şok!

Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde yaşayan 1 çocuk sahibi Eyüp (28) ve Fatma Karkaç (24) çifti, üç ay önce ikinci bebeklerinin olacağı haberi üzerine büyük sevinç yaşadı. Ancak çift, dün anne Fatma Karkaç'ın rahatsızlanması üzerine gittikleri özel doktorda bebeklerinin anne karnında 1 ay önce öldüğünü öğrendi. Bu haberle sarsılan Karkaç çifti için asıl üzücü gelişmeler ise bundan sonra başladı.

Bebeklerinin öldüğünü öğrendikten sonra daha ileri tetkik için eşini Trabzon Kadın-Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne getirdiğini belirten baba Eyüp Karkaç, "Dün eşim rahatsızlandı ve Vakfıkebir'de doktora götürdüm. Yapılan tedavi sonrasında doktor bebeğin 2 aylıkken öldüğünü söyledi. Biz de bunun üzerine Trabzon Kadın-Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne geldik. Buradaki doktor da aynı teşhisi koydu ve bebeği burada alamayacaklarını, daha ileri bir tetkik için Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne gitmemize önerdi. Biz de oyaya gittik, ancak orada da 'neden sizi buraya gönderdiler' dediler ve tekrar Kadın-Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne döndük. Bu kez de 'doktorlar gitti, uzman doktor yok yarın' gelin dediler. Biz de Vakfıkebir'e döndük." dedi.

Bu sabah eşini alıp tekrar Trabzon Kadın-Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne getirdiğini ifade eden Karkaç, şöyle devam etti: "Bugün sabah tekrar muayene sırası aldım ama bu kez de doktor başka bir doktora bizi yönlendirdi. İkinci kez muayene sırası aldık ama bu kez de hasta çok olduğu için ancak öğleden sonra sıramın geleceği söylendi. Eşim rahatsızlığından acılar içinde kıvranıyor ama biz hastane önünde sıramızın gelmesini bekliyoruz."

Doktorların ceninde patlama veya kanama olması halinde annenin zehirlenme riski olduğunu söylediklerini hatırlatan Karkaç, "Eğer benim eşim için böyle bir risk varsa neden hastaneye yatırmıyorlar. Neden bizi hastane hastane dolaştırıp duruyorlar. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?" diye sordu.

Hastane önünde bir süre bekleyen Karkaç, çifti daha sonra özel bir hastaneye gitti.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
kuzey yıldızı 10 yıl önce
işte bunun gibi rezalet olaylar oluyor malesef..bebek 3 aylıkken ölmüş,hemen alınması gerekir..o bebeği bekletmek annenin hayatını tehlikeye atmaktır...
orka 10 yıl önce
Hanımlar-Beyler, Trabzon'daki hastaneler tamamen sevk merkezine dönüşmüş durumdalar. Tıp fakültesinde kulak burun boğaz (KBB) kısmına giden oldu mu hiç? Bademcik ameliyatı için bile Ankara'ya sevk yapıyorlar, nasılsa paraları alıyorlar neden risk alsınlar doktorcuklarımız? Yetkilileri bu konuda göreve çağırıyorum.
ziyafidaye 10 yıl önce
Hastanelerimizde yaşanan bunca rezaletin üstüne bu olay ilaç bile olmaz. Bakalım İl Sağlık Müdürü bu rezaleti okuduktan sonra da "Benim personelim gece- gündüz demeden canla başla çalışıyor" diyebilecek mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@