banner560

vardallar

Gümüşhane'de Heyelan

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi Kaymakamı Osman Bilgin, Gümüşhane-Tirebolu kara yolunun 30. kilometresindeki 200 bin metreküplük heyelan akıntısının kaldırılmasına başlandığını bildirdi.Bilgin, Gümüşhane-Tirebolu kara yolunun Karaçukur köyü İncirli Mahallesi

Bölgesel 21.08.2007, 11:12
Gümüşhane'de Heyelan

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi Kaymakamı Osman Bilgin, Gümüşhane-Tirebolu kara yolunun 30. kilometresindeki 200 bin metreküplük heyelan akıntısının kaldırılmasına başlandığını bildirdi.

Bilgin, Gümüşhane-Tirebolu kara yolunun Karaçukur köyü İncirli Mahallesi mevkisinde, 2 ay önce heyelan meydana geldiğini anımsattı.

Bu nedenle kara yolunun ulaşıma kapatıldığını ifade eden Bilgin, ''Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme ve hazırlanan rapor doğrultusunda 300 metre uzunluğunda yaklaşık 200 bin metreküplük heyelan akıntısının kaldırılmasına başlandı. Kara yolunda, çalışma süresi içerisinde her saat başı çalışma durdurularak kontrollü olarak ulaşım sağlanıyor'' dedi.

Bilgin, yüklenici firmanın 20 günlük çalışması sonrası heyelanlı sahanın tamamıyla temizlenerek ulaşımın normale döneceğini söyledi.


Yorumlar (1)
turgayduzgun 14 yıl önce
Evet sayın editörün bu haberine eklentiler yapmak istiyorum. Gecen hafta Trabzon Maçka istikametinden girip, Torul - Kürtün istikametinden Doğankent ve Tirebolu'ya çıktık. Torul Kürtün arasında büyük bir heyelan vardı. Tirebolu istikametine gidiş yönünde sağ kolda oldukça büyük bir toprak kütlesi karayolunun her iki yönünüde trafiğe kapatmıştı. Yaklaşık 1 saat gibi bekledikten sonra yol servis yolundan kontrollü olarak verildi. Heyelan içinde 3-4 iş makinası çalışıyordu. Jandarma ve ilgili firma yetkilileri gerekli güvenlik önlemlerini almış durumdaydılar.Şunu belirtmek isterim gerek Trabzon-Erzurum yolunun Maçka Zigana istikametinde ve gerekse Torul, Kürtün Tirebolu istikametinde heyelana yol açaçak bir çok kayalık ve toprak kütlesi mevcut. Kayaların arasından gecerken jkorkuyla gectik, her an o kayalar üstümüze düşeçek gibi ve az ilerde de haberdeki söz konusu heyelanı gördük. korkumuz iyiçe pekişti.Bu yollarda giderken çok dikkatli olmak gerkiyor. Şöyleki karayolunun üzerinde dağların kayaların eteklerinden kopup, karayoluna düşmüş taş ve kaya parcalarını görmek pekala mümkün.Saygılarımla..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@