7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Gümrükçüoğlu olaylı maç için ne dedi?

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Hüseyin Avni Aker Stadı’nda Pazartesi günü oynanan ve yarıda kalan maçta yaşanan olayların tasvip edilemeyeceğini, ancak hem Volkan, Emenike ve Caner gibi futbolcuların tahrikleri hemde 2010-2011 yılı

Bölgesel 11.03.2014, 12:43
Gümrükçüoğlu olaylı maç için ne dedi?
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Hüseyin Avni Aker Stadı’nda Pazartesi günü oynanan ve yarıda kalan maçta yaşanan olayların tasvip edilemeyeceğini, ancak hem Volkan, Emenike ve Caner gibi futbolcuların tahrikleri hemde 2010-2011 yılında kazanılan şampiyonluğun tüm hukuk yolları bitirilmesine rağmen Trabzonspor’a teslim edilmemesinin toplum üzerinde bıraktığı etkilerinin yaşanan olaylarda net olarak görüldüğünü söyledi. 
 
Karşılaşma sırasında ve sonrasında yaşanan olayların Trabzonspor camiasına ve Trabzon kentine mal edilemeyeceğini ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, “Futbol Federasyonu hukukun gereğini yapmalıydı ve hakkı hakedene vermeliydi. 2010-2011 Futbol Sezonu’nun şampiyonluk kupasını adaletin gereği olarak kendisine verilmesini bekleyen Trabzonspor taraftarı bunun gerçekleşmemesi nedeniyle daha da gerilmektedir.  Federasyon zamanla bu işin soğuyacağını düşünsede hayatta bu böyle olmamaktadır. Tüm bunların yanında maç içindeki provakasyonlar da olunca kimsenin tasvip etmediği ve tasvip edemeyeceği olaylar yaşanmıştır. Tüm Trabzon’un gayretleriyle Fenerbahçe kafilesi ve hiç kimse yaralanmadan ve zarar görmeden protesto olayları yatışmıştır. Bu gayretlerin hassasiyetle olmasına çalıştık ve aynı gece saat 01.30’da staddan ayrıldık” dedi. 
 
Karşılaşmanın sonunda Trabzon kentinin ve Trabzonspor camiasının suçlanmaya çalışıldığını da kaydeden Gümrükçüoğlu, “ Biz yaşananlar toplumdan gizlensin demiyoruz. Medya görevini yapacaktır. Bunu yaparken de objektif davranmak zorundadır.  Pazartesi günü oynanan maçta sahaya çok sayıda yabancı madde atılmıştır. Taraftar gerek önceki maçlarda gerekse son maçta kendisini tahrik eden ya da maçı provake etmeye çalışan iki üç futbolcu dışında rakip takımdan kimseye tepki göstermemiş ve sahaya girmemiştir.  İstanbul’da oynanan ve binlerce taraftarın maç oynanırken sahaya girdiğinde ‘Bu tür olaylar olabilir’ diyenlerin Trabzon’daki maçta futbolcuların can güvenliği yok demeleri hiç inandırıcı değildir. Ve söz konusu gerilim ortamını alevlendirmekten başka bir işe yaramaz. Bizlerin bu noktada var olan gerilimi düşürmemiz gerekirken yeni gerilimlere ortam oluşturabilecek açıklamalardan uzak durmamız gerekmektedir. Bu vesileyle futbol kamuoyunu itidalli yorumlar yapmaya,  yöneticilerimizi gerilimi düşürmeye yönelik açıklamalarda bulunmaya davet ediyorum ” diye konuştu. 
 

Yorumlar (13)
serkan 8 yıl önce
Bu süreçte Trabzonspor'un hakkını sonuna kadar savunduğun için teşekkür ederiz. Bu açıklamalarınız içimize su serpti. Size güveniyoruz ve inanıyoruz
zafer günaydın 8 yıl önce
Çok yazık..Trabzon Bld. Bşk.sınız..Bugüne kadar neredeydiniz..Neden sustunuz..Bu şehrin siyasi oterite tarafından ne acımasızca katledildiğini görmüyormusunuz..Bu kadar haksızlığa karşı TA FAZ TAN TEL EDİPTE TV ALTYAZILARINA KARIŞAN BAŞBAKANINIZ SPORA KARIŞMIYORMU SANIYORSUNUZ..Bu şehrin insanına karşı yok sayma politikaları uygulanırken..Siz neredeydiniz..Başbakanınız Trabzona geldiğinde bunları hiç konuşmazmısınız..Onunla konuşmuyorsanız..O zaman burada neden konuşuyorsunuz..Artık ebediyete kadar susun..Bu şehrin yaralarının tedavi edilmesi gerektiğini görmüyormusunuz..Bu şehre bir bakın..Yahu hiçmi algılama yeteneğiniz yok..Trabzonumuzun gençleri cinnet noktasına geldi..SİYASİ OTERİTENİN YAPTIĞI KIYIMI,HAKSIZLIĞI O KÖRPE OMUZLARINDA HİS
Tolgahan Tokkan 8 yıl önce
verin oyrari haci recepe dagitdigi hak ve adaleti gördünüz adami aziz hala disarida türkiyenin adalet sisteminden ne olur
mustafa keleş 8 yıl önce
trabzon halkı her zaman haklıdır kadı köyü hatırlatırım
mertçe 8 yıl önce
Sizi kim ne kadar karalamaya çalışsada adaletten yana duruşunuz ve tarınızı siyasi düşünmeyen Trabzonspor taraftarı biliyor ve destekliyor.
tarkan güney 8 yıl önce
Belediye Başkanımız Sayın Gümrükçüoğlu gerçek bir Trabzonsporludur. Şike sürecinden beri dikkatle takip ettiğim başkan Gümrükçüoğlu her seferinde Trabzonspor'un hakkının yenildiğini ve 2010-2011 sezonu lig şampiyonunun Trabzonspor olduğunu her yerde ve zeminde dile getirmiştir. Diğer siyasiler gibi kıvırmamıştır. Şimdi de aynısını diyor. Trabzon'un böyle bir belediye başkanı olmasından gurur duyuyorum.
Sedat Köroglu 8 yıl önce
Bunlar hepsi secim oyunu. Yeminle altini ciziyorum trabzonun o %60 Lik AKP oyunu Asagi indirmek icin taraftari ve polisleri birbirlerine verdiler. Vaali yoksa snipercilere vur emri mi edecekti. Catida gözlemciler artik sniperle mi gözlemcilik yapiyor. Kaldi 20 gün... Trabzon halkini provoke ettiler. Yeminle altini ciziyorum!!!
evren ören 8 yıl önce
belediye başkanı 2 gün önce olay olmaz bilmem ne diyorsu şimdi ise saçmalamış bu lafları başbakanına söyle gümrükçüoğlu. karşısında el pençe divan durma.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@