Giresun'da doktor intihar etti

Giresun'un Espiye İlçesinde, bir hastasının domuz gribinden ölmesinden kendini sorumlu tutan bayan doktor görev yaptığı hastanede intihara kalkıştı. Espiye Kaşdibi Bölge Yatılı Okulu öğrencilerinden S.G. (12) yüksek ateş ve halsizlik nedeniyle 28 Kasım 20

Giresun'da doktor intihar etti

Giresun'un Espiye İlçesinde, bir hastasının domuz gribinden ölmesinden kendini sorumlu tutan bayan doktor görev yaptığı hastanede intihara kalkıştı.

Espiye Kaşdibi Bölge Yatılı Okulu öğrencilerinden S.G. (12) yüksek ateş ve halsizlik nedeniyle 28 Kasım 2009 da Espiye Devlet Hastanesi'ne müracaat etmişti. Burada görevli Dr. A.P.U. (26) tarafından muayene edilen S.G., serum verilmesinin ardından taburcu edilerek köyüne gönderilmişti. Ancak ilerleyen günlerde tekrar fenalaşan S.G., Espiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken buradan da Giresun Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen S.G. hayatını kaybetti.

Alınan kan örneklerinde H1N1 bulgusuna rastlanmış ve domuz gribinden öldüğü kesinlik kazanmıştı.

Giresun Sağlık İl Müdürlüğü, Dr. A.P.U. hakkında, "ihmali olduğu" gerekçesiyle soruşturma başlatırken, Dr. A.P.U. da daha sonra görevinden istifa etmişti.

Görev yaptığı hastaneye önceki gün gelen A.P.U., hemşirelere koluna damar yolu açılmasını isteyerek daha sonra personel tuvaletine geçti. Burada ölümcül ilaç tabir edilen ilaçtan koluna enjekte etmeye başlayan A.P.U., personel tarafından son anda kanlar içinde yarı baygın vaziyette fark edilerek müdahalede bulunuldu. Aynı hastanede tedavi altına alınan A.P.U. daha sonra Giresun Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

 ÖĞRENCİNİN ÖLÜMÜNDEN KENDİNİ SORUMLU TUTTU
Dr. A.P.U.'nun arkadaşlarına yaptığı açıklamada, olayın kendini son derece üzdüğünü belirterek "Anlamalıydım, nasıl böyle bir hata yapabilirim. Geri göndermesem yaşayabilirdi" dediği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler